Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ameliyat

Arttırılmış Gerçeklikle Yapılan Cerrahi Eğitimler Hızla Gelişiyor

11 January 2017 19:04 |

Mobil ameliyat simülasyonu platformu Touch Surgery, arttırılmış gerçeklik şirketi DAQRI ile ortaklaşarak yeni simülasyonlar geliştirdi.

Platforma eklenen bu son özellikle cerrahların sanal bir ameliyat odasında yeteneklerini geliştirmeleri mümkün oluyor. Temel hedef ise dünyanın her yerinde, yüksek kalitede cerrahi hizmete erişebilmeyi sağlamak.

“Cerrahları eğiten ve … Read More

Ameliyat Sonrası Hasta Takibi İçin Mobil Uygulama Kullanımı Giderek Artıyor

27 October 2016 12:37 |

Ameliyat olacak hastaların doktorlarla etkileşime girmesini sağlayan bir uygulama geliştiren Toronto merkezli SeamlessMD, bu hizmetini Saint Peter’s Healthcare System bünyesinde kullanmaya başladı.

SeamlessMD’nin tablet, akıllı telefon ve masaüstü bilgisayarlar için halihazırda kullanılabilir olan etkileşim uygulaması, hastaların ameliyat öncesinde bilgilendirilmesini sağlıyor. Bu sayede … Read More

Ethicon Doktorları ve Tıp Öğrencilerini Eğitmek İçin Touch Surgery ile Ortaklığa Girdi

25 August 2016 13:13 |

Johnson & Johnson‘ın yan şirketlerinden Ethicon bir ameliyat eğitim uygulaması geliştirmek için sağlık teknolojileri platformu Touch Surgery ile anlaştı. Bu ortaklık sayesinde geliştirilecek ücretsiz uygulamayla dünyanın ücra köşelerindeki tıp personellerine yardım edilecek.

Bu uygulama, Ethicon’un ameliyat prosedürleri ve ürünleri geçmişiyle Touch Surgery’nin 3D eğitim … Read More

Kan Kaybını Kontrol Altında Tutmak Dijitalle Mümkün Oluyor

01 April 2016 16:27 |

Doktorlar için kan kaybı takip uygulaması geliştiren Los Altos, California merkezli Gauss Surgical, Providence Ventures tarafından yönetilen ve Jump Capital’ın da katıldığı kampanyada 12.6 milyon $ topladı. Promus Ventures, LifeForce Ventures, Summation Health Ventures, and the Stanford-StartX Fund gibi kurumların da kampanyaya katılan kurumlardan … Read More