Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

siri

Bu Sistem, Kalp Krizini Tespit Ediyor ve Yardım Çağırıyor

21 June 2019 9:24 |

Washington Üniversitesi’nde geliştirilen sistem, akıllı telefon veya hoparlör mikrofonu aracılığıyla duyduğu solunum yetmezliği seslerini analiz ederek kişinin kalp krizi geçirdiğini anlayabiliyor. Kalp krizini %97 oranında doğru tespit eden sistem, anında acil servisi arayarak hasta adına yardım talebinde bulunuyor. 

Dünya Sağlık Örgütü’nun … Read More

Yapay Zekayla Diyaloğa Girmeye Hazır mısınız?

29 June 2015 13:32 |

Devir, yapay zeka devri. Araştırmacılar çalışmalarına öyle bir yön verdiler ki; artık düşünme ve öğrenme davranışlarını başarıyla yerine getiren yapay zekaya sahip makineler üretilmeye başlandı. Google bilgisayar programının bir parçası olan yapay zekaya sahip makine, sorulan sorulara film senaryolarının bulunduğu … Read More

Giyilebilir Teknoloji ve Sosyal Medya Birleşmesinin Geleceğiyle İlgili 7 Tahmin

17 January 2014 14:19 |

Teknoloji ilerledikçe uzay filmlerindeki giyilebilir cihazlar da hayal olmaktan çıktı. Yakın gelecekte sıkça karşılaşacağımız giyilebilir cihazlar insan hayatını kolaylaştırmakta büyük bir rol oynayacak gibi. Sosyal medyanın insanların hayatındaki yerini de düşünürsek giyilebilir teknolojiyle sosyal medyanın birçok noktada buluşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Read More