Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ptsd

Yapay Zekâ Destekli Ses Analiz Programı, Stresi Algılayabiliyor

25 April 2019 17:58 |

Siri’nin geliştiricisi olan şirket SRI International ve New York Üniversitesi; kişinin ses dalgalarını detaylı olarak incelemek için, yapay zekâdan yardım alarak bir ses analiz programı geliştirdi. Program, kişinin ses dalgalarındaki değişkenleri analiz ederek travma sonrası stres bozukluğunu teşhis edebiliyor.

Travma sonrası … Read More

Disposable Warriors Gazilerde İntihar Riskini Düşürmeye Geliyor

23 August 2016 13:56 |

Bildiğiniz gibi silahlı kuvvetlerde uzun süre görev alan ve savaşa katılan kişiler görev süreleri bittiklerinde ve gazi olduklarında çeşitli psikolojik sorunlarla başbaşa kalabiliyorlar. Bunların başında travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) geliyor. Resmi verilere göre ABD’de her gün 22 gazinin ağır travma nedeniyle intihar ettiği göz … Read More

Sanal Gerçeklik, Korkularınıza Son Verebilir

14 July 2016 14:06 |

Sanal gerçekliği kanser tedavisinde kullanan Weill Cornell Medicine araştırmacıları, ABC KSAT‘nin son haberine göre; bu teknolojileri aynı zamanda travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) için de kullanmayı umuyor.

Araştırma, Weill Cornell Medicine’den anksiyete ve travmatik stres programı yöneticisi JoAnn Difede önderliğinde yürütülüyor. Difede’in deneyi, … Read More

Sanal Gerçeklik Tedavisi Konuşma Bozukluğunu Düzeltebilir Mi?

24 May 2016 13:47 |

Stanford University School of Medicine ve Stanford Virtual Human Interaction Lab küçük bir klinik deney yaparak sanal gerçekliğin konuşma bozukluğu tedavisine faydalarını araştıracağını açıkladı. Katılımcılar VHIL tarafından geliştirilen özel bir yazılım ve Oculus Rift kullanarak sanal bir vücudu kontrol edecekler.

“Bu … Read More