Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Geliştirilen Yeni Teknoloji Sayesinde Hastanede Geçirdiğiniz Süre Azalabilir

Geliştirilen Yeni Teknoloji Sayesinde Hastanede Geçirdiğiniz Süre Azalabilir
Sonat Çakmak

Çinli Ping An Technology şirketi, test sonuçlarını analiz ederek kişinin hastalığını yüksek bir oranda doğrulukla tahmin edebilen ve tıbbi görüntüleri inceleyerek anomalileri saptayabilen yapay zekâ destekli bir teknoloji geliştirdi. 

Yapay zekâ görece yeni bir teknoloji; ancak Ping An Technology CEO’su Ericson Chan’e göre yapay zekâ uygulamaları, şimdiden hayatımızı oldukça kolaylaştırdı. Chan, yapay zekânın daha yaygın kullanılması için; şirketlerin, yaşadığı sıkıntıları teknoloji aracılığıyla çözebileceğini anlaması gerektiğini düşünüyor. Çin’in nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde bulunan ve ülkedeki hastane sayısının sadece %8’ini oluşturan hastanelerin, Çin vatandaşlarının yarısından fazlasına hizmet verdiğini belirten Chan; bu yüzden hastaların bekleme süresinin oldukça uzun olduğunu söylüyor.

Ping An Technology, hastaların bekleme süresini azaltabilecek yapay zekâ destekli bir teknoloji geliştirdi. Geliştirilen teknoloji, kronik hastalıkları ve enfeksiyon hastalıklarını yüksek bir oranda doğrulukla tahmin edebiliyor ve tıbbi görüntüleri inceleyip, anomalileri çok kısa bir sürede tespit edebiliyor.

Kaynak: CNBC

Submit a Comment