Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Konuk Yazarlarımız

Burak Çaykara

İstanbul’da doğdu. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında 4 yıl süresince amatör olarak fotoğrafçılık ile ilgilendi. 2007-2009 yılları arasında Beykent Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon MBA programını üstün derece ile tamamladı. 2007 yılının sonları doğru Pleksus Bilişim A.Ş. firmasının İstanbul organizasyonu içerisinde Müşteri Yöneticisi olarak göre başladı. Şu an Kıdemli Satış Uzmanı ve İstanbul Ofis Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir. Bir yandan da 2011 yılında LinkedIn içerisinde oluşturduğu ‘’İlaç Endüstrisi Dijital Aktiviteler Kulübünün’’ yöneticiliğine aktif olarak devam etmektedir. Sağlık ve sosyal medya işinin vazgeçilmezlerindendir.

Harun Kurt

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde eğitimini sürdürmektedir. Sağlık ve sosyal medya konularının gelişime açık olduğuna inandığından dolayı ve bu konularda tecrübe kazanmak adına Tek Doz Dijital bünyesine dahil olmuştur.

Ecz. Beste Uzunlar

1987 yılında İzmir’de doğdu. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ilaç sektörüne girdi. Bu süre zarfında Yeditepe Üniversitesi – Bütünleşik Pazarlama İletişimi yüksek lisans programında, sosyal medya, sağlık iletişimi, dijital pazarlamaya merak sardı. Medikal ile başlayan sektör hayatı, satışı takiben pazarlama ile devam ediyor. Merak duyduğu bir alanda, içerik üretmenin heyecanını yaşadığı için Tek Doz Dijital’de bulunuyor.

Uzm. Dr. Erdinç Nayır

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları’ndan uzmanlığını aldı ve şu anda Mersin Ünversitesi Tıbbi Onkoloji BD’da görev almaktadır. Hekimlere yönelik birçok forum sitesinin kurulmasında, yönetilmesinde görev aldı. drtus.com’da moderatörlük yaptı. Şu an drtus.com’un köşe yazarıdır. Köşe yazıları birçok platformda yer bulmaktadır. Hekimlere yönelik oluşturulan sosyal medya platformlarında moderatörlük yaptı. Socialdoctors.com’da koordinatördü. Facebook’ta sağlık alanında etkin paylaşımlar için Medikal Paylaşım ve Doktorlar sayfasını kurdu. Sosyal medyada sağlık alanında ilklere imza attı, şu anda birçok hekime ve sağlık alanındaki özel kuruluşlara sosyal medya danışmanı olarak hizmet vermektedir. Yazmayı, üretmeyi, seyahat etmeyi ve mesleğini çok sever…

Ece Akbıyık

Bir sağlık profesyoneli olma yolunda ilerleyen, halihazırda bir eczacılık fakültesi son sınıf öğrencisi. Aynı zamanda GlaxoSmithKline ilaç şirketinde part time çalışmakta. Küçüklüğünden beri okuyup yazmayı, fikirleri tartışıp yeni bir fikri yaratmayı uğraş haline getirmiştir. Lisans eğitimini öğrenci kulüpleri çalışmaları, projeler, stajlar, part time çalışmalarla geçirmesinin ardından Tek Doz Dijital ile tanışmış ve “işte burada sektör için harika bir yenilik var” diyerek oluşuma balıklama dalmıştır ve sonuçta yazıları ile karşınızdadır. Beğeniyle okumanız dileklerimle…

Emine İpekçi

Marmara Endüstri Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Yazmaya olan merakımı; sağlık alanında sosyal medyayı anlatarak geliştirmeye karar verdim. Sosyal medyanın sağlık alanındaki önemini kavradığım günden beri de Tek Doz Dijitalde bulunuyorum.

Seray Önay Doğanyiğit

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programı’ nda Eğitim Asistanı olarak çalışan Seray, ayrıca Galatasaray Üniversitesi Stratejik İletişim yönetimi Yüksek Lisans tez dönemi öğrencisidir. 6 yıllık farklı sektörlerde iletişim ve pazarlama deneyiminin ardından, yıllardır ilgilendiği sağlık konusunu akademik ortamda uzmanlaşarak yaşam biçimi haline getirmeye karar vermiştir. Sağlık sosyolojisi, Medya’da Sağlık Söylemleri ve Gruplararası Sağlık İletişimi üzerine çalıştığı alanlardır. Uzun zamandır destek vermeye çalıştığı Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nde Genel Sekreter olarak çalışmaktadır. Ayrıca alternatif tedavi yöntemleri, fitoterapi ve astroloji diğer ilgi alanlarıdır.

Pelin Taşel

1999 yılından bu yana aktif olarak ilaç sektöründe çalışan Pelin Taşel, Saint-Michel Fransız Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun oldu. Fransız Okulları Mezunları Derneği’nden Başarı ödülü aldı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını da yine aynı üniversite ve bölümde bitirdi. Sırasıyla Pfizer, Novartis, Novo Nordisk, ve Pensa İlaç’ta finans, satış ve pazarlama departmanlarında, yurtiçi ve yurtdışında, çeşitli uzmanlık ve yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. Teknolojinin gelişimiyle iş dünyasında önemli bir yer tutan sosyal medya ve dijital pazarlamaya gösterdiği ilgi nedeniyle, bu alanda içerik üretme ve sektörü bilgilendirme hevesiyle, bu konuda çalışmalara başladı.

Ecz. Leyla Mine Tandağ

Leyla Mine Tandağ, 26 Aralık tarihinde İstanbul’da gözlerini dünyaya açmış, ilk nefesini akşam saat 8 sularında almış; piyanist, şair, köşe yazarı, işletme ve e-ticaret yüksek lisanlarını tamamlamış bir uzman eczacıdır.ABD’de çalıştığı Amerika Fındık Konseyi bünyesinde stratejik planlama ve reklam ödülleri almış; 2004 senesinde Olimpiyat Meşalesi taşımış; Financial Times’da yazısı yayımlanmış; ABD ve Türkiye’de ilaç üretimi ve pazarlaması yapan çeşitli firmalarda üst düzey yöneticilik yapmış; ABD’de şiirleri ile birçok ödüle layık görülmüş; seneler sonra ülkesine dönüp Nefes Eczanesi’nde hastalarına tüm birikimlerini aktarırken, ABD’deki LMT Danışmanlık şirketi ile hâlihazırda birçok Türk ve yabancı şirkete danışmanlık yapan, SÖZ VER! Yaşam Aşk Ruh adlı ilk kitabının yazarı olan ama bunların hiçbirini önemsemeyen; hayatta herkesin, her şeyi, sevgi ile başarılabileceğini etrafındaki tüm halkalarına aşılamaya çalışan bir kuldur.

Av. Ceylin Beyli

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyeti ve Leeds University’de Bilişim Hukuku Master derecesi sonrasında profesyonel hayata atılmıştır. 2003 yılından bu yana hukuki danışmanlık ve aktif avukatlık yapmaktadır. CBL Avukatlık Bürosu’nun kurucusu ve yöneticisidir. Özellikle Bilişim, Fikri Mülkiyet ve Ticaret Hukuku konularında, yurtiçi ve yurtdışında mesleki birçok organizasyon ve derneğe üye olup, birçoğunda Yönetim Kurulu Üyesi ya da Çalışma Komitesi Üyesi olarak rol almıştır. Meslek icabı okumak kadar, yazmayı ve anlatmayı da sevdiğinden, 2004 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışındaki birçok konferansta konuşmacı ya da moderatör olarak görev almıştır. Tabii bu çabalarında seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevmesinin etkisi de vardır. Tek Doz Dijital’de hukukçu yazar olmadığını görünce, fırsatı değerlendirmiştir:)

 

Aysun Akbulut

2002 yılında lisans, 2006 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak; sağlık kurumları işletmeciliği eğitimi ve tecrübesi yanında, yükseköğretim yönetimi alanında tecrübe kazanmıştır. Üniversitelerde ve sağlık kurumlarında iş geliştirme, finans, maliyet muhasebesi, stratejik yönetim, pazarlama ve proje yönetimi konularında deneyimlidir. Sonuç odaklı çalışan, yeni iş fikirleri üretebilen, yaratıcı fikirler peşinde koşan, küresel değişimi, sosyal medyayı takip eden, dijital fotoğraf ve latin hat sanatı ile uğraşan Aysun Bayram Akbulut, 2013 yılında Tek Doz Dijital’de yazmaya başlamıştır.

Zeliha Onuk

1983 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2006 yılında mezun olduktan sonra kariyerine Pfizer İlaçları’nda Pazarlama Departmanı’nda başladı. Ardından 1,5 yıl Londra’da yaşadıktan sonra Actavis İlaçları’na katıldı. 2011 yılından itibaren Janssen İlaç firmasında Kurumsal İlişkiler Departmanı’nda görevini sürdürüyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Bölümü’nden “Sosyal Pazarlama Kapsamında Türkiye’de HIV/AIDS ile mücadele: Netnografik Bir İnceleme” konulu Yüksek Lisans Bitirme Projesiyle 2013 Ocak ayında mezun oldu. Okumayı, araştırmayı, bilgilenmeyi seven biridir.

Dr. Atilla Oğuzhan

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 7 sene acil servis hekimliği yapmış ve şu anda aile hekimi olarak çalışmaktadır. Dijital sağlık teknolojilerini, sağlıkta sosyal medyayı, sosyal ağları ve mobil sağlık teknolojilerini yakından takip etmeye çalışmaktadır. Öğrendiklerini Tek Doz Dijital’de paylaşarak, dijital sağlık alanında içerik üretmeye çalışmaktadır. Öğrenmenin, keşfetmenin, üretmenin ve girişimci ruhun değerinin paha biçilemez olduğuna inanan tıp doktorudur.

Melis Avcı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra, yine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi üzerine yüksek lisans yaptı. Kurumsal iletişim ve pazarlama departmanlarında staj yaptıktan sonra, yolu Tek Doz Dijital ve Social Touch ile kesişti. Okumayı, araştırmayı seven biri olarak öğrendiklerini sizlerle paylaşmaktan keyif alacaktır.

Seçil Önal

Şu dönemde Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nde mezun adayı olan yüksek lisans öğrencisi. Yazmak önemli bır tutkusu. Bölümü için daha çok araştırma yaptıkça sosyal medyanın sağlıkta neler yapabileceğini görebilmek için Tek Doz Dijital’de bulunuyor. Lisansı Elektronik Mühendisliği olduğu için internetin ve elektroniğin yeni ilgi alanlarıyla pekişmesini sağlamayı hedefliyor.

Erman Turan

Erman TuranHayata İzmir’de merhaba diyen Erman Turan, Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sonrası yurtdışındaki iki senelik Biyomedikal Mühendisliği macerası ile yetinmeyip Biyobilimlerde Girişimcilik yüksek lisansını bir çırpıda tamamladı. Eğitimi sırasında farklı ülkelerde staj yapma imkanı bulan Erman, yurtdışında kendi medikal startup’ını kurma fırsatı yakaladı. Halen sağlık girişimcilerine fikirden şirketleşmeye kadar uzanan yolda startup danışmanlığı yapmayı ve her fırsatta arkadaşları ile dalışa gitmeyi çok seviyor.