Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Digital Health Summit Türkiye 2014 İçin Geri Sayım Başladı

Digital Health Summit Türkiye 2014 İçin Geri Sayım Başladı
Dr. Sertaç Doğanay

Digital Health Summit Türkiye bu yıl Park Bosphorus Hotel İstanbul’da 17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Zirvenin iletişim sponsorlarından biri de blogumuz Tek Doz Dijital.

Bu yıl program dahilinde Türkiye sağlık sektörüne dijital çözümlerin sunulacağı pek çok oturum gerçekleştirilecek.

TÜSİAD’ın hazırladığı Mobil Sağlık Raporu’nun sunumunu merakla bekliyorum. Dijitalin ülkemizdeki gelişimini yakınen ilgilendirdiğini düşündüğüm rapor, tüm sağlık sektörü için mobilin önemini vurgularken, şu an mobilde sağlık sektörü açısından nelerin önemli olduğunu da ortaya çıkartacak. Araştırma raporunun mobil ve dijitalde yatırımların hangi yöne kayacağını göstereceğini de düşünüyorum.

Sık sık haberleri çıkan ve kullanmaya yavaş yavaş başladığımız giyilebilir teknolojilerle ilgili de bir oturum düzenlenecek. Blogumuzda da sık sık yayınladığımız yazılarda bahsettiğimiz gibi, giyilebilir teknolojilerin dijital sağlık alanına katkısı oldukça büyük. Özellikle kullanıcıların daha sağlıklı yaşam trendlerine motive olabilmelerinin yolunu da açan giyilebilir teknolojiler, sağlık sektörüne yön verenler tarafından yatırım yapılabilecek başka bir alan.

Sağlığın Geleceğinde Dijitalin Yeri oturumu ise gelecekte sağlık ve dijitalle ilgili bizi nelerin beklediği ile ilgili ipuçları sunacak. Yatırımlar, geri dönüşler, kullanım trendleri gibi pek çok konu hakkında bilgi alabileceğimizi düşündüğüm oturumun, özellikle fark yaratmak isteyen yöneticiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmasını bekliyorum.

DHS_2014_

Sosyal Medya ile İtibar Yönetimi, Marka Yönetimi oturumunda ise, katılımcılar, sosyal ağların gücünü kullanarak firmaların kurumsal itibarlarını nasıl yönetmeleri gerektiği hakkında fikir sahibi olacaklar. Böylesine büyük bir güçle, firmaların nasıl bir anda yükselebileceğini ya da düşebileceğini de göreceğiz. Markaların sosyal ağları kullanarak nasıl yönetilebileceğini de deneyimleyeceğimize inanıyorum.

Sağlıkta Dijital Vizyon ve Strateji Yaratma oturumu yardımıyla, dijitale yönelik gelecek algısı ve strateji oluşturma yollarının anlatılacağını düşünüyorum. Özellikle trendleri yakalama konusunda vizyonun son derece gerekli olduğu kanısındayım. Hedeflere ulaşırken vizyonun göz önüne alınması gerektiğini hep söyleriz. Vizyona ulaşabilmek için stratejilerin belirlenmesi gerekliliği su götürmez bir gerçek. Sağlık alanında dijitale yönelik neler geliştirilebilir hep birlikte göreceğiz.

Dijitalin ilaç sektörünü nasıl değiştirdiğine dair de bir oturum mevcut. Böylece dijital ile birlikte hayatımıza giren yeni iş modellerini tartışabilecek, gelecekteki iş birlikleri için bir ışık yakabileceğiz. İş yapış biçimlerimizi değiştirerek, ilaç sektöründe nasıl başarılı olabileceğimizi görebileceğimiz oturuma katılımın büyük olacağını düşünüyorum.

Eylül’de Digital Health Summit Türkiye’de görüşünceye dek, zirveyle ilgili tüm gelişmeleri ve haberleri blogumuzdan takip edebilirsiniz.

Submit a Comment