Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Oculus Rift

Happy Place, Sanal Gerçeklikle Sizi Ağrılarınızdan Uzaklaştırıyor

25 October 2016 11:06 |

İsveç’in en büyük özel ilaç şirketi Apotek Hjärtat, Oculus Rift store için geliştirdiği sanal gerçeklik uygulamasını sonunda tamamladı. Happy Place adlı uygulama, hastaların dikkatini dağıtarak ağrıları dindirmek için sanal bir dünya kullanıyor.

Geliştirilen uygulama aşı, dövme, kadınlarda adet veya sakatlığa dayalı kas ağrıları … Read More

Sanal Gerçeklik Tedavisi Konuşma Bozukluğunu Düzeltebilir Mi?

24 May 2016 13:47 |

Stanford University School of Medicine ve Stanford Virtual Human Interaction Lab küçük bir klinik deney yaparak sanal gerçekliğin konuşma bozukluğu tedavisine faydalarını araştıracağını açıkladı. Katılımcılar VHIL tarafından geliştirilen özel bir yazılım ve Oculus Rift kullanarak sanal bir vücudu kontrol edecekler.

“Bu … Read More

Depresyonla Mücadele İçin Sanal Gerçekliği Deneyin

22 February 2016 11:22 |

Oculus Rift, Project Morpheus (Playstation VR) ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik cihazlarının ortaya çıkmasından sonra, bu tarz ekipmanların sadece eğlence ve simülasyondan ziyade sağlık alanında da kullanılması kaçınılmazdı.

British Journal of Psychiatry Open’da paylaşılan son araştırmaya göre, sanal gerçeklik teknolojilerini kullanmak … Read More

Geçmişten Geleceğe Giyilebilir Teknoloji

22 April 2014 13:40 |

Sağlık durumlarını kendi takip etmek isteyen bireylerin çoğalması ve dijital sağlığı her alanda bütünleştiren çalışmaların artması, özellikle giyilebilir teknolojide büyük gelişmelere yol açtı. Google, MYO, Sony, Samsung gibi pek çok teknoloji devinin bu alana yatırım yapması rekabeti artırdığı gibi, yeniliklerin … Read More