Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yeni Gorilla Glass Akıllı Telefonunuzu Mikroplardan Uzak Tutabilir

Yeni Gorilla Glass Akıllı Telefonunuzu Mikroplardan Uzak Tutabilir
Alperen Sözen

Günümüz akıllı telefon kullanıcıları elbette bir çok sağlık uygulamasını da telefonlarına ya da diğer mobil cihazlarına indiriyor ve kullanıyorlar. Pek çoğumuz akıllı telefonların sağlığa sadece uygulamalarla iyi geleceğine inanıyorduk.

Bilindiği gibi akıllı telefonlarımız ve mobil cihazlarımız pek çok hastalığa yol açan çok çeşitli bakterilere ev sahipliği yapıyor. Her gün kullandığımız akıllı telefonlarımız aslında hastalıklara davetiye çıkarıyor. Peki bunu önlemek için neler yapılabilir?

Corning şirketinin bu konuda bize güzel haberleri var. Corning, dünyanın ilk anti-mikrobik ekran kabını ürettiğini açıkladı. Bu ekran kabı antibakteriyel ajanlar ve yapısındaki iyonik gümüş ile sürekli aktif halde kalabiliyor. Böylece hastalıklara yol açan mikroplar ve bakteriler son kullanıcılardan uzak tutulmuş oluyor.

corninggorilla

 

Süreç ve ölçümde yapılan sürekli yenilemeler mekanik, optik ve yalıtımsal araçların korunmasını sağlayan gümüş seviyelerinin kesin korunmasını sağlıyor. Böylece kullanılan cam kullanıcılara ek fayda sağlamış oluyor. Ayrıca Antimikrobik Gorilla Camı’nın içe  gömülü antimikrobik yapısıyla alg, küf, pas, mantar ve bakterileri uzak tuttuğu ve bu etkinin cihazın ömrü boyunca sürdüğü belirtilmiş.

Sağlık alanı ve mobil sektör için yapılabilecek en yaratıcı çalışmalardan biri olarak gördüğümüz bu gelişme yol gösterici konumunda. Sektörün yeni ihtiyaçlarına yönelik pek çok gelişme yapılabileceğini bir kez daha görüyoruz.

Bütün akıllı telefonlara göre üretilebilecek olan camın tanıtımı CES 2014 de bu hafta içerisinde gerçekleşecek.

antibakteriyal

Submit a Comment