Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Fütüristik “Akıllı Ayna” Bedeninizin Sanal Kopyasını Akıllı Telefonunuza Yüklüyor

Fütüristik “Akıllı Ayna” Bedeninizin Sanal Kopyasını Akıllı Telefonunuza Yüklüyor
Özge Uçar

Dijital sağlık girişimi Naked Labs, üç boyutlu tarama teknolojisini kullanarak vücudunuzun “dijital” bir kopyasını akıllı telefonuza yüklemenize imkan tanıyor.

San Francisco merkezli dijital sağlık girişimi Naked Labs, geliştirdiği fütüristik cihaz ile bizi “Black Mirror” evrenine bir adım daha yaklaştırdı. Akıllı bir tartı ve 3 boyutlu tarama özelliğine sahip bir aynadan oluşan Naked Labs teknolojisi, evinizde 15 saniye içinde bedeninizin sanal bir kopyasını telefonunuza yüklemenize imkan tanıyor. Yağ yüzdenizden, kas kütlenize kadar bedensel özellikleriniz hakkında detaylı analizler sunan cihaz, vücudunuzdaki değişimleri gün gün izleyerek geçmişe ve geleceğe dönük raporlar hazırlıyor.

14 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Ünlü girişimci Peter Thiel’in yatırımcıları arasında bulunduğu San Francisco merkezli girişim sermayesi fonu Founders Fund liderliğinde yatırım turuna çıkan Naked Labs, 14 milyon dolarlık Seri A yatırımı aldı. Naked Labs, yaptığı açıklamada aldığı yatırımı, üretimini ölçeklendirmek ve yeni ürünler geliştirmek için kullanacağını belirtti.

Kaynak: MobiHealthNews

Submit a Comment