Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple Watch’a Karşı LG Watch Urbane

Apple Watch’a Karşı LG Watch Urbane

| On 04, Jun 2015

Eğer akıllı saatler arasından en iyi iki tanesini seçmemiz gerekirse, bu iki isim şüphesiz ki LG Watch Urbane ve Apple Watch olur. Öyleyse gelin biri Android diğeri iOS işletim sistemiyle çalışan bu iki akıllı saati karşılaştıralım ve kararı siz verin.

Akıllı saatlerin pil güçlerinin ve kullanımlarının tartışıldığı şu günlerde; LG Watch Urbane masaüstü şarj aletiyle oldukça dikkat çekiyor. İçerisinde sim kartı da bulunan saatin sesli görüşme özelliğini de aktifleştirebiliyorsunuz. Bunun için de tabii saatinize bir uygulama yüklemeniz gerekiyor. Apple Watch’un aksine şimdilik LG için çok fazla sağlık uygulaması seçeneği yok.  LG Android telefonlarla kullanılabilen sağlık uygulamalarıyla uyumlu. LG Watch Urbane, Android Wear işletim sistemine sahip ve Android 4.3 ve üzeri tüm akıllı telefonlarla senkronize şekilde çalışabiliyor. Saatin uyum listesi ise saymakla bitmez.

Apple Watch ise; iPhone 5 ve üzeri modellerle senkronize olabiliyor ve Watch Urbane’in 42 mm olan boyutuna karşın Apple Watch’ın büyüklüğü bunun neredeyse yarısı. Apple Watch’ın tüm iç mekanizmasının boyutunun toplamda 38 mm olduğunu da göz önünde bulundurursak Apple’ın dizaynının çok daha kibar olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik Apple Watch ile kullanabileceğiniz sağlık ve spor uygulamalarının da sayısı listelere sığmıyor. Fiyatlara gelecek olursak, LG Watch Urbane 350$’lık fiyatına karşın, Apple Watch’un etiket fiyatı 400$. Peki, o zaman sizce hangi akıllı saat daha iyi? Paslanmaz çelikten yapılmış LG Watch Urbane mi yoksa alüminyum Apple Watch mu? Karar sizin. Bu kararı vermeden önce dilerseniz LG Watch Urbane’in tanıtım videosuna bir göz atın.

 

Submit a Comment