Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple’dan 15 Sağlık ve Fitness Uygulaması Önerisi

Apple’dan 15 Sağlık ve Fitness Uygulaması Önerisi
Alperen Sözen

Apple App Store’un bu sene yeni bir uygulama koleksiyonu çıkardı. Koleksiyonun adı Healthy Living Essentials yani Sağlıklı Yaşamın Temelleri. Liste üç ayrı bölümden oluşmakta – egzersiz, beslenme ve ilerleme – her bölümde beş uygulama yer almakta.

Listede yer alan bazı uygulamalar Apple’ın 2014 için en iyi yeni sağlık uygulamaları listesinde de gösterilmişti. Ne var ki, diğer uygulamalar Apple mağazasında yeni. Apple’dan gelen çok farklı ve ince bir hareket de, beslenme bölümüne üç vejeteryan uygulama alması oldu. İlerleme bölümünde, Apple’ın  Nike+ Running’i görmek mümkün.

Egzersiz

Nike Training Club — Free

Nike’ın bu uygulaması kadın kullanıcıları hedefliyor  ve içlerinde Maria Sharapova’nın da bulunduğu Nike Uzman Koçları tarafından hazırlanan 100 antrenman sunuyor.

NikeTrainingClub

FitStar: Tony Gonzalez — Freemium

Uygulama bedava indirilebilmesine rağmen, pek çok özelliği kullanmak için bir ücret ödemek gerekiyor. Ücretli üyelik sonrası kullanıcılar yaptıkları egzersizleri kişiselleştirebiliyor ve sosyal medyada paylaşabiliyorlar.

FitStar

The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout App — Free

7 Dakika Egzersiz Uygulaması kullanıcılardan kendi fitness seviyelerini girerek Smart Workout (Akıllı Egzersiz) özelliğinin kişiselleştirilmiş egzersiz programı hazırlamasına yardımcı olmalarını sağlıyor. Bu sistem aynı zamanda egzersizlerin zorluk derecelerini artırmanızı ya da düşürmenizi de tavsiye edebiliyor.

7minuteworkout

Touchfit: GSP — $6.99

Bu uygulama Karma Dövüş Sanatları dünya şampiyonu Georges St-Pierre’ in hazırladığı egzersizler örnek alınarak geliştirildi. Uygulama aynı zamanda beslenme rehberleri ve besin takviyeleri hakkında da bilgiler veriyor.

Touchfit-GSP

Popsugar Active — Free

Uygulama sayesinde kullanıcılar, herhangi bir egzersiz videosunu indirip çevrimdışı da izleyebiliyor. Uygulama içinde arama yaparak, uygulamaya dahil olan videolara her yerden ulaşım sağlamak mümkün.

Popsugar-Active

Beslenme

The Whole Pantry – $2.99

Uygulamanın odak noktası insanları bir diyetten öbürüne sürüklemek değil, mümkün olan her an meyve ve sebze tüketmelerini sağlamak. Kullanıcılar beğendikleri tarifleri arkadaşlarıyla paylaşabiliyor ve uygulama içerisinde kayıtlı tutabiliyor. Whole Pantry ayrıca vejeteryanları, veganları ve glutene duyarlı kişilere göre de tarifler sunuyor.

TheWholePantry

Vegetarian How to Cook Everything — $9.99

New York Times yazarı Mark Bittman’ın yemek kitabının uygulama hali. Tıpkı kitaptaki gibi uygulamada da 2000 vejeteryan yemek tarifi ve pişirme önerisi bulunuyor. Uygulamanın iPad için özel bir versiyonu da mevcut.

HowtocookEverything

The Photo Cookbook – Vegetarian — $3.99

Mutfağınızda bir şefin anlatımıyla yemek hazırlamak istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Hazırlık aşamasında her adım sesli olarak açıklanıyor. Bu da yemek yapma sürecinize keyif katıyor ve rehberlik sağlıyor. Atıştırmalıklar, iştah açıcılar, salatalar gibi pek çok farklı tarifi bulmanız mümkün.

Photo-Cookbook-Veg

Green Kitchen — $4.99

Green Kitchen kullanıcılarına vejeteryan seçenek sunan uygulamalardan biri. Ayrıca kullanıcılar vegan ve glutensiz seçenekleri filtreleyerek arama dışı bırakabiliyorlar. Bu uygulamada da adım adım pişirme teknikleri ve önerileri kullanıcılara sağlanıyor.

Green-Kitchen

Nutrition Quiz PRO — $1.99

Egzersiz uygulamalarında ilk akla gelen isimlerden Runtastic tarafından geliştirilen bu uygulama kullanıcılara, beslenme, egzersiz, diyet ve sağlık hakkında nelerin mit nelerin gerçek olduğunu öğretmeyi amaçlıyor.

NutritionQuizPro

İlerleme

Nike+ Running

Nike’ın her seviyeden koşucuyu kendine çekmeyi hedeflediği uygulama tamamen ücretsiz. Uygulama sayesinde kendi egzersiz gelişiminizi takip edebilir, bir yandan da koşunuz esnasında geri bildirim alabilirsiniz.

Nike+-Running1

Argus — Free

Argus kullanıcıların manuel olarak gün içerisinde tükettikleri besin, kafein ve su miktarını girmelerini sağlayarak pasif şekilde gelişim izliyor. Uygulamanın içinde aynı zamanda telefonun flaşını kullanarak, uygulama kullanıcılarının anlık kalp atış hızlarını izlemeye yarayan bir sistem de mevcut.

Argus

Lifesum — Freemium

Lifesum beslenme ve egzersiz tercihlerini izleyerek kullanıcının yaşam kalitesini artırmaya yönelik geri bildirimler sağlıyor. Uygulama içinde diyet planları, ağırlık planları, besin ve egzersiz izleme gibi pek çok özellik mevcut.

Lifesum

Moves — $2.99

Uygulama yürüyüş, pedal çevirme, ve koşu gibi aktiviteleri birbirinden ayırt edebilmesiyle öne çıkıyor. Ayrıca GPS adımlarınızı izlerken normalde olduğundan daha az şarj harcıyor. Her aktivite için kaç kalori yakıldığını da gösteren uygulama gün içindeki tüm aktivitelerin kümülatif sonuçlarını da kullanıcıya sağlıyor.

Moves-2-on-iPhone-5s

Fitocracy — Free

Fitocracy kullanıcılarına uygulamanın takip ettiği egzersiz planları sunuyor. Her egzersiz oturumunda, kullanıcılar puan kazanarak görevleri tamamlıyor ve yeni egzersiz seviyelerine geçiyor. Uygulama aynı zamanda RunKeeper ile senkronize edilebiliyor.

Fitocracy-Macros

Submit a Comment