Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanserle Dans’a Destek Zamanı

Kanserle Dans’a  Destek Zamanı
Alperen Sözen

Çevrimiçi hasta platformları tüm dünyada son derece popüler halde. Ülkemizin de bu alanda bir göz bebeği var: Kanserle Dans. Kanserle Dans ekibi kurulduğundan itibaren son derece başarılı işlere imza attı. Sevgiyle büyüyen topluluk hastadan hastaya bilgi akışını sağlayan ilk çevrimiçi platformumuz.

Kanserle Dans ekibinin yolculuğunun nasıl başladığını daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Özellikle internet üzerinde pek çok hastalıkla ilgili bilgi bulmak mümkün. Ne var ki bu bilgiler her zaman doğru olmayabiliyor. Kanser gibi çok ciddi bir hastalık üzerine bulunan bilgilerin iyi bir süzmeden geçirilmesi haliyle zorunlu oluyor.

Kanserle Dans, katılımcılarına sunduğu bilgilerin kaynaklı ve bilimsel temelli olmasına özen gösteriyor. Bu bağlamda, tedavi süresince kanser hastası yakınınız ya da sizin için beslenme tavsiyeleri, psikolojik destek sağlayan derneğin pek çok gönüllüsü var.

kanserle dans

İsimden geldiği gibi, hepimizi kanserle dans etmeye davet ediyorlar. Sevgi ve anlayışla bu zor hastalığın üstesinden gelebilmek için bilgi paylaşımını gerçekleştirmek ve erken tanının önemini kavratmak derneğin görevleri arasında. Tüm bu faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi ve daha kalabalık kitlelere ulaşabilmek için dernek destek ve bağış kokteyli düzenliyor. Kokteyl için hazırlanan basın daveti şöyle;

Toplumu ve medyayı kanser konusunda bilinçlendirmek ve kanser hastalığıyla “dans eden” insanlara ve yakınlarına ulaşarak onlara yardım etmek amacıyla Sosyal Medya’da kurulduktan bir yıl sonra uluslararası bir derneğe dönüşen Kanserle Dans Derneği, kanserli hastaların hayatında bir fark yaratabilmek amacıyla bir bağış kokteyli gerçekleştirecek.

 28 Mart 2014
Cuma
20:00 – 23:30
Etiler Şamdan

Düzenlenecek toplantıda kanser hastalarının yaşamına dokunan ve birlikte güçlü bir aile olduğumuzu hatırlatan Kanserle Dans jingle’nı Manevra Grubu canlı seslendirirken Kanserle Dans Derneği tarafından ücretsiz dans dersi almış hasta ve hasta yakınları ise Kanserle “Dans” edecek. Tüm Kanserle Dans ailesinin buluşacağı geceye Kanserle Dans ailesi üyeleri ve dernek yöneticilerinin yanı sıra doktorlar, hasta dernekleri, hastane çalışanları da katılacaktır.

Dernek yaptığı mükemmel faaliyetlere Demet Sağıroğlu’ndan da destek buldu. Kanserle Dans için kayıt odasına giren Demet Sağıroğlu’nun seslendirdiği jingle’a buradan ulaşabilirsiniz. Sosyal medya kanallarının etkisini kullanarak kısa sürede çığ gibi büyüyen dernek uluslararası alanda da faaliyet gösteriyor. Derneğe Twitter, Facebook, YouTube, Google+, Pinterest üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Çağımızın hastalığı sayılan Kanser, erken teşhisle tedavi şansının yükseldiği bir hastalık. Derneğin belirttiği gibi “Ya sen, ya ben, ya da sevdiğimiz; ‘‘Kanserle Dans’’ ettik, ediyoruz, edeceğiz…”.

Submit a Comment