Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple’dan Doktorları Sevindirecek Haber

Apple’dan Doktorları Sevindirecek Haber
Berna Yaran

Sosyal ağlar internet kullanıcılarının sayısız içeriği çok kısa sürede yaygınlaştırmasına olanak sağlıyor. Bu olanak birçok sektör için büyük bir avantaj. Bu avantajı kullanan sektörlerden birisi de sağlık sektörü. Örneğin; doktorların kendi aralarında bilgi ve becerilerini paylaşabilmesi hem kendi kariyerleri hem de sağlık endüstrisi için oldukça faydalı.XqjMCSR

Doktorlara birçok yönden kolaylıklar sağlayan ve onları geliştiren sosyal ağlardan birisi de Doximity. Kullanıcı sayısı  400,000’i aşan Doximity ile doktorlar çeşitli konularda birbirlerinden bilgi alabiliyorlar.

Doximity’nin giyilebilir cihazlar için tasarlanan uygulamasını bu ay içerisinde kullanıcıya sunacağını duyuran Apple sağlık sektörünü sevindirdi. Apple’ın bu adımı kendisi için de çok akıllıca bir hareket oldu. Çünkü giyilebilir cihazlara bağlı diğer Apple cihazlarının da kullanımı artacak.

197528

Teknolojinin sağlık sektörüne olan bu olumlu etkilerinin yanı sıra bazı olumsuz etkileri de var. Bunlardan en önemlisi de hasta mahremiyetini ihlal etmek. Bunu önlemek ve paylaşılan bilgilerin güvenliğini riske atmamak için giyilebilir cihazlara bağlı akıllı telefonlar doktorları uyaracak.

Kullanıcılarının neredeyse yarısı Amerikan doktorlardan oluşan Doximity, yeni tasarlanan uygulaması ile birlikte kullanıcı sayısını artıracak gibi görünüyor. Böylece doktorların birbirleri ile iletişimleri ve ilaç şirketlerinin doktorlara ulaşması daha da kolaylaşacak.

Submit a Comment