Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Kullanımların %60′ı Telefonlardan Gerçekleşiyor

Dijital Kullanımların %60′ı Telefonlardan Gerçekleşiyor
Ceren Gülpınar

comScore‘dan gelen yeni bir raporda, mobil kullanım oranının arttığı, bu sebeple de, mobil desteğin tüm dijital planların içerisinde yer alması gerektiği açıklandı.

Çevrimiçi kullanımlarda neredeyse tüm büyüme mobil kullanımının artışından geldi. Çok ilginç bir durumdur ki bu artış, masaüstü kullanım oranlarında bir dalgalanma meydana getirmedi. Dalgalanmaların oluşmasına ve masaüstü kullanımlarının azalmasına sebebiyet vermemek için, kullanıcıların çoklu ekran dengesini sağlayabilmesine yardımcı olmak adına, kullanıcılar mobil kullanımına teşvik edilmektedir.

comscore 2014 mobil kullanımı

comScore trendlerle ilgili yayınladığı sonuçlarda, mobil kullanımında 60/40 bir bölünme oranı olduğunu açıkladı. Bunun sebebi ise, mobil uygulamaların tek başlarına masaüstü cihazlarından daha çok işi halledebiliyor olmaları ve mobil üzerinde harcanan zamanın çoğuna sahip olmalarıdır.

comscore mobil 2014

İşte kullanıcıların ilgisini çeken ve dijital cihazlar üzerinde en çok kullanılan 10 yaygın uygulama ve 2014 yılı haziran ayı kullanıcı sayıları:

Sağlık hizmeti pazarlayanlar için bu durum, dijital bilgi oluştururken mobili dikkate almak gerektiği anlamına gelmektedir. Ayrıca, uygulamalarla ilgili kullanıcı sayılarına bakmak, bu piyasaya katılmak için fırsat niteliği taşımaktadır. Kullanıcıları mobil uygulamayı indirmek için ikna etmek oldukça zordur; kullanıcıların %66’sı herhangi bir ay içinde hiç uygulama indirmemiştir.

Sağlık pazarlamacılarının uygulamaları genellikle çok özel kitlelere yöneliktir. Bu yüzden, gerçek hedef kitlelerinin kim olduklarını belirlemek için, kendi araştırmalarını yapmak onlar için çok önemlidir.

Mobil uygulama ve mobil tarayıcı kullanımı arasındaki ayrımda, Facebook, Twitter gibi sosyal kanallar ve maillerle bağlantılı web sayfaları ile uygulamalar arasındaki entegre çok iyi bir şekilde sağlanmalıdır.

Submit a Comment