Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabetevi “Uzmanına Sorun” Periscope Yayını

Diyabetevi “Uzmanına Sorun” Periscope Yayını
Nihal Yormaz

Diyabetlilerin doğru ve güvenilir bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla Roche Diagnostics tarafından kurulan Diyabetevi Facebook sayfası, Periscope üzerinden ilk canlı yayınını 13 Kasım Cuma günü saat 13.00’te Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli ile gerçekleştirdi. 

Diyabetlilerin hayatlarına sağlayacakları faydalar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra hastaların diyabetlerini yönetmelerini kolaylaştırma hedefiyle, düzenli ve güncel içerik paylaşımlarında bulunan Diyabetevi Facebook sayfası; her ay farklı uzman ve diyabetle ilgili farklı konularla düzenli olarak gerçekleştirmeyi planladığı Uzmanına Sorun” Periscope canlı yayınının ilkini 13 Kasım Cuma günü Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli’nin katılımıyla “kan şekeri ölçümü” konusu üzerine gerçekleştirdi. Deyneli, o güne kadar Diyabetevi Facebook sayfasından toplanan soruları yanıtlamakla birlikte canlı yayında gelen sorulara da anına cevap verdi.

Uzmanına Sorun” adlı uygulamanın tarihi ile ilgili bilgilendirme yapmak için paylaşılan 7 duyuru iletisi toplamda 39.371 kişiye ulaştı. Uygulama reklamı ise toplamda 55.722 kişiye ulaşarak etkinlikle ilgili uygulama duyuru ve reklamlar toplamda 95.093 kişiye ulaşmış oldu.

Uygulamaya soru alımı 4 Kasım 2015 tarihinde başladı, 13 Kasım 2015’te bitti. Toplamda uygulamaya 93 soru geldi ve bunlardan 36 tanesi Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli tarafından cevaplandı. 13 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen Periscope canlı yayını sırasında da soru alımları devam etti. Yayın, diyabetliler tarafından ilgiyle takip edildi ve yayın sonunda alınan bilgilere göre izleyicilerin gönderdiği beğeni (kalp) sayısı 5.107’ye ulaştı. Yayın, 47 kullanıcı tarafından izlenirken Diyabetevi Periscope hesabının takipçi sayısı 64’e yükseldi.

 

Submit a Comment