Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Endometriyoz Hastalarına Flutter’dan Tam Destek

Endometriyoz Hastalarına Flutter’dan Tam Destek
Kubilay Han Uluerim

Tedavi edilmesi zor kadın hastalıklarından endometriyozun ABD’de teşhis edilmesi için 8 yıl gerektiğini biliyor muydunuz? Uzun süre bu hastalıktan hastalığından şikâyetçi Kristy Curry, hastalığının daha kolay gözlemlenmesi ve doktoruyla daha uyumlu çalışabilmesi için iPhone’unu kullanarak hissettiği acıları takip edebileceği bir uygulama geliştirdi.

Ücretsiz olan Flutter uygulaması kadınların endometriyoz ve diğer üreme sistemi hastalıklarını doktor ziyaretine gerek kalmadan takip etmesini sağlıyor. Kullanıcılar semptomlarını, ruh hâllerini ve ağrı değişimlerini Flutter’ın günlük ve takvim sistemiyle kayıt altında tutabiliyor. Muayene zamanı geldiğinde bu bilgeler tek dokunuşla PDF formatına çevriliyor ve doktora gönderilebiliyor. Ek olarak evlerinde kendilerine teşhis koyabilen hastalar dilediklerinde en yakınlarındaki endometriyoz konusunda uzman doktoru bulabiliyorlar.

Flutter’ın beslenme, egzersiz ve rahatlama gibi konularda basit bilgiler veren bir web sitesi ve YouTube kanalı da bulunuyor.

Şimdilik sadece iOS işletim sistemli telefonlarda bulunan Flutter’ın Android uygulaması da yapım aşamasında.

Submit a Comment