Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

arttırılmış gerçeklik

General Electric, Microsoft HoloLens ile Doktorların Gelişimlerine Katkı Sağlayacak

17 January 2018 23:58 |

General Electric, Microsoft’un arttırılmış gerçeklik teknolojisi Microsot HoloLens’i kullanarak tıp öğrencilerine sonografi eğitimi verebilecek bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Tıp öğrencileri arttırılmış gerçeklik sayesinde; 3D ultrason cihazını kullanarak insan maketi üzerinde çeşitli organları tespit edebilecek ve tespit edilen organların taramalarını … Read More

Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisiyle Ameliyatlar Daha Güvenli Olacak

13 January 2017 13:58 |

Royal Philips, yaptığı son açıklamada arttırılmış gerçeklikle çalışan bir cerrahi navigasyon sistemi geliştirdiğini duyurdu. Bu teknolojinin açık ve minimal invazif ameliyatlarda cerrahlara yardım edeceği belirtildi.

Son birkaç yılda yaşanan gelişmeler neticesinde insan vücudunda büyük kesikler açılmadan ve fazla kan kaybı … Read More

Arttırılmış Gerçeklikle Yapılan Cerrahi Eğitimler Hızla Gelişiyor

11 January 2017 19:04 |

Mobil ameliyat simülasyonu platformu Touch Surgery, arttırılmış gerçeklik şirketi DAQRI ile ortaklaşarak yeni simülasyonlar geliştirdi.

Platforma eklenen bu son özellikle cerrahların sanal bir ameliyat odasında yeteneklerini geliştirmeleri mümkün oluyor. Temel hedef ise dünyanın her yerinde, yüksek kalitede cerrahi hizmete erişebilmeyi sağlamak.

“Cerrahları eğiten ve … Read More

Sanal Gerçeklik Teknolojilerinin Sağlık Hizmeti Pazarındaki Yeri Büyüyor

08 March 2016 18:12 |

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik tabanlı sağlık hizmeti pazarının, yıllık bileşik büyüme oranının önümüzdeki 5 yıl içerisinde %17.8 artacağı ve 2020 yılında değerinin 1.45 milyar$ olacağı söyleniyor.

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik için yapılan bu pazar analizinin, 2012, 2013, 2014 … Read More