Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

cerrahi

Dünyanın En Küçük Ameliyat Robotu Üretildi

22 August 2017 18:19 |

İngiltere’den bilim insanları, cep telefonu ve uzay endüstrisi teknolojilerinden faydalanarak dünyanın en küçük cerrahi robotunu geliştirdi.

Benzerlerinin üçte biri boyutundaki bu robot; prostat, kulak, burun ve boğaz cerrahilerini içeren minimal invaziv operasyonlar için tasarlandı. Minimal invazif cerrahi veya anahtar deliği … Read More

Arttırılmış Gerçeklikle Yapılan Cerrahi Eğitimler Hızla Gelişiyor

11 January 2017 19:04 |

Mobil ameliyat simülasyonu platformu Touch Surgery, arttırılmış gerçeklik şirketi DAQRI ile ortaklaşarak yeni simülasyonlar geliştirdi.

Platforma eklenen bu son özellikle cerrahların sanal bir ameliyat odasında yeteneklerini geliştirmeleri mümkün oluyor. Temel hedef ise dünyanın her yerinde, yüksek kalitede cerrahi hizmete erişebilmeyi sağlamak.

“Cerrahları eğiten ve … Read More

Touch Surgery, Diz İmplantı Simülasyonları İçin Episurf ile Anlaştı

14 October 2016 11:29 |

Tıp öğrencilerinin ve cerrahlarının uzmanlaşmak istediği konularda sık sık pratik yapmaları gerektiğini hepimiz biliyoruz. Lakin bu pratikleri gerçek hastalar yerine sanal ortamlarda yapmaları tahmin edebileceğiniz gibi çok daha güvenli. Bu sektörde çalışmaları olan simülasyon temelli eğitim şirketi Touch Surgery, Episealer tıbbi … Read More