Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Touch Surgery, Diz İmplantı Simülasyonları İçin Episurf ile Anlaştı

Touch Surgery, Diz İmplantı Simülasyonları İçin Episurf ile Anlaştı
Kubilay Han Uluerim

Tıp öğrencilerinin ve cerrahlarının uzmanlaşmak istediği konularda sık sık pratik yapmaları gerektiğini hepimiz biliyoruz. Lakin bu pratikleri gerçek hastalar yerine sanal ortamlarda yapmaları tahmin edebileceğiniz gibi çok daha güvenli. Bu sektörde çalışmaları olan simülasyon temelli eğitim şirketi Touch SurgeryEpisealer tıbbi eğitim simülasyonunu geliştirmek için implant firması Episurf Medical ile anlaştı.

Geliştirilen simülasyon, cerrahların ameliyat tekniklerini test edebildiği Touch Surgery uygulamasının son sürümünde kullanıcılarını bekliyor. Bu sürüm, Episurf’ün diz sakatlıkları ve eklem rahatsızlıkları üzerine çalışan Episealer platformuna uyarlandığı için diz implantı ameliyatlarının sanal ortamda denenmesi mümkün oluyor. Ayrıca bu uygulama içinde beyin cerrahisi, organ nakli ve apendektomi gibi farklı ameliyatların da simülasyonu bulunuyor.

“Diz ortopedisi üzerine ortaya atılan en yenilikçi yöntemlerden biri için Episurf ile ortaklaşıp dünyadaki herkesin kullanımına açık bir simülasyon geliştirmek bizi onurlandırıyor.”

– Touch Surgery Kurucularından Dr. Jean Nehme

 

Kaynak:

Submit a Comment