Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ilaç kullanımına bağlılık

MedaCheck’in Gençlerde İlaç Kullanımına Bağlılığı Arttırdığı Kanıtlandı

23 September 2016 12:07 |

Dijital sağlık firması MedaCheck, üzerinde bir süredir çalıştığı ilaç kullanımına bağlılık araştırmasının sonuna geldiğini duyurdu. Duyuruda belirtilenlere göre Cincinnati Children’s Hospital Medical Center ile birlikte yürütülen bu çalışmanın sonunda MedaCheck’in ilaç kullanımı hatırlatma platformunun gençlerde olumlu sonuçlar verdiği gözlemlenmiş.

Yapılan araştırmaya hastanenin ayakta hasta … Read More

Proteus Sindirilebilir Sensörleriyle Çocuk Hastaları Deneye Tabi Tutacak

23 August 2016 14:40 |

Proteus Digital Health sindirilebilir sensör teknolojisini çocuk hastalarda denemek için Dallas, Texas’ta bulunan Children’s Health ile ortaklaştığını duyurdu. 

Resmi açıklamaya göre, deneye katılan kişiler ameliyat sonrası sıkı bir ilaç kullanım sürecinden geçen organ nakli hastalarından oluşacak. Şu anda hastanede 15 hastanın Proteus platformunu kullandığını belirten yetkililer yakında … Read More

Charité – Universitätsmedizin Berlin Böbrek Nakli Deneyinde Mobil Uygulama Kullanacak

23 August 2016 11:05 |

Charité University of Berlin ve MyTherapy uygulaması geliştiricileri organ nakli sonrası ilaç kullanımına bağlılık üzerine yapılacak yeni bir araştırma için ortaklığa girdi.

Yapılan açıklamaya göre daha önce Prof. Elisabeth Steinhagen-Thiessen liderliğinde yapılan bir araştırma yaşlı hastaların ilaç kullanımına bağlı kalmalarına olumlu … Read More