Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Proteus Sindirilebilir Sensörleriyle Çocuk Hastaları Deneye Tabi Tutacak

Proteus Sindirilebilir Sensörleriyle Çocuk Hastaları Deneye Tabi Tutacak
Kubilay Han Uluerim

Proteus Digital Health sindirilebilir sensör teknolojisini çocuk hastalarda denemek için Dallas, Texas’ta bulunan Children’s Health ile ortaklaştığını duyurdu. 

Resmi açıklamaya göre, deneye katılan kişiler ameliyat sonrası sıkı bir ilaç kullanım sürecinden geçen organ nakli hastalarından oluşacak. Şu anda hastanede 15 hastanın Proteus platformunu kullandığını belirten yetkililer yakında bu sayıyı 75’e çıkaracaklarını söylüyorlar.

Proteus Discover dijital sağlık platformu ilaç kullanımı yönetimine ve bağlılığına yardım eden sindirilebilir sensörler, çıkartma şeklinde biyometrik sensörler ve bir tablet uygulamasından oluşuyor. Kullanılan çıkartma bir hap yutulduğunda bunu takip ediyor, uyku düzeni ve bedensel faaliyet seviyeleri hakkında bilgiler veriyor.

Children’s Health’in Dallas Morning News gazetesine verdiği röportajda söylediklerine göre çocuk hastalar ve yaşlılarla çalışmanın belirgin farkları bulunuyor. Örneğin Children’s Health’in böbrek nakli yapılan 6 yaşındaki bir hastası diğer yetişkin hastalara göre gün içinde çıkartmalı sensörlerini daha fazla değiştiriyormuş. Ek olarak hastanedeki genç bir hastanın kan inceltici ilacının dozunu 2 katına çıkartmayı unutması gibi bir vakanın da engellendiği vurgulanıyor.

Hastanenin 75 kişilik deneyin bitiminde bir rapor yayımlayacağı da açıklananlar arasında.

Submit a Comment