Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

sağlık iletişimi

Rusya, Sosyal Medyada Troll Hesaplar Aracılığıyla Aşı Tartışmalarını Manipüle Ediyor

03 September 2018 11:34 |

Rusya tarafından yönlendirilen troll hesaplar, sosyal medya platformlarında aşı karşıtı gönderiler paylaşarak sanal ortamda süren tartışmaları körüklüyor.

Geçtiğimiz haftalarda American Journal of Public Health tarafından yayımlanan bir akademik makale, sosyal medyada yönlendirilen troll ve bot hesaplarının sağlık iletişiminde modern bir … Read More

Sağlık Sektöründe Yeni Akım

07 April 2015 11:04 |

Sağlık sektörü değişiyor! Bugün tıbbi koşullar hakkında sosyal medyadan araştırmalar yapıyoruz. Doktorlar, hastaneler ve ilaçlar hakkında öğrenmek istediklerimize ulaşabiliyoruz. Yani günümüzde sosyal medyayı: “bilgi depolamak ve bu depoladığı bilgileri sosyal etkileşimle yaymak” olarak tanımlayabiliriz.

Sosyal medyada açıkça yazılan başlıklar altında … Read More

Sağlık Sektöründe Stratejilerin Vazgeçilmezi: Sosyal Medya

19 November 2014 18:00 |

Sosyal medya ve çevrimiçi platformlar, günümüz nesillerine ilgi duydukları alanlarla ilgili tüm dünya genelinden bilgileri ulaştırmak konusunda oldukça önemli iki araçtır. Sosyal medya, başta sağlık sektörü de olmak üzere, tüm sektörler için bilgi akışının sağlanmasında büyük bir potansiyele sahiptir.

İşte … Read More

Sağlık Alanında Sosyal Medya Başarısı için 10 İpucu

01 October 2014 10:11 |

Günümüzde pek çok firma, kendi hizmet ve ürünlerinin tanıtımını yapmak ve bilinirliklerini arttırmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Doğru bir planlama ile oluşturacağınız strateji sayesinde sosyal medyayı sağlık alanında da avantaja dönüştürebilirsiniz. Böylece, mevcut ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilir ve … Read More

İletişim ve Dijital Sağlık

31 January 2014 16:10 |

Yatırımların gittikçe artmaya başladığı yeni iletişim çağında, firmaların iletişim konusundaki eksikliklerini tamamlaması gerekliliği artmaya başladı. Pek çok batılı ülkede bu alanda çalışmaların başlamasıyla beraber yeni iletişim kanalı olan dijitale dair programların sayısının artmasını bekliyoruz.

Dijitalde yer alan çoğu iş, basit … Read More