Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Gen Editleme Konusuna Meraklı Olanlar İçin Güzel Bir Haberimiz Var: “CRISPR-Cas9 Eğitimi” 21 Nisan’da!

Gen Editleme Konusuna Meraklı Olanlar İçin Güzel Bir Haberimiz Var: “CRISPR-Cas9 Eğitimi” 21 Nisan’da!
Özge Uçar

Bir grup Türk doktor ve bilim insanı tarafından kurulan CRISPR Solutions, 21 Nisan’da CRISPR-Cas9 hakkında ufuk açıcı bir eğitim gerçekleştirecek. Uygulamalı eğitim sonucunda sertifika alacak katılımcılar, herhangi bir hedef hücre için kendi CRISPR sistemini geliştirip kullanabilecek.

CRISPR-Cas9 gen düzenleme tekniği yüzyılın en önemli buluşlarından biri olarak kabul ediliyor. Türkiye’de bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler için CRISPR Solutions, bir eğitim düzenlemeye karar verdi. 21 Nisan’da gerçekleştirilecek olan CRISPR-Cas9 eğitimine; bilim insanları, biyoloji bölümleri ve tıp öğrencileri dahil genetik ile ilgilenen herkes katılabilecek.

40 kişilik kontenjanla sınırlandırılan eğitime; Antimikrop, Doku Biyoteknoloji ve Genz Biyoteknoloji gibi sektörün önemli firmaları sponsor oldu. CRISPR Solutions ekibi ile güç birliği yapan Genz Biyoteknoloji, geliştirdiği genetik testlerle alanında öncü yeni nesil bir sağlık girişimi. CRISPR teknolojisinin devrim niteliğinde olduğunu vurgulayan Genz Biyoteknoloji kurucusu ve CEO’su Umut Ağyüz, CRISPR sayesinde geleneksel tedavilerin kökten değişeceğini ve yerini yeni nesil hücre tedavilerinin alacağını belirtiyor.

crispr crispr2

CRISPR-Cas9 eğitimi hakkında detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Submit a Comment