Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Walmart Online Eczane Girişimi PillPack’i Satın Almak İstiyor

Walmart Online Eczane Girişimi PillPack’i Satın Almak İstiyor
Özge Uçar

Amazon’un online reçeteli ilaç satışı yapmak için attığı adım Walmart’ı harekete geçirdi. Online ilaç pazarını Amazon’a bırakmaya niyeti olmayan Walmart, kendi online ilaç tedarik zinicirini oluşturmak için bu alanda faaliyet gösteren sağlık girişimi PillPack ile işbirliğine gidebilir.

Geçtiğimiz sonbaharda online ticaret devi Amazon’un internet üzerinden reçeteli ilaç satışına başlayacağı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Amazon’un ilaç pazarına yönelik yaptığı açılımın ardından Amazon’un ezeli rakibi Walmart da sektöre girmek üzere bir hamlede bulundu. Walmart, hastaların internet üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde ilaç siparişi vermelerini hedefleyen sağlık girişimi PillPack’i satın almak için görüşmelere başladı.

Yaşlılıkla beraber ortaya çıkan kronik hastalıklar kişinin gün içinde düzenli olarak birden fazla ilaç kullanmasını gerektirebiliyor. PillPack, geliştirdiği online ilaç tedarik sistemiyle hastanın günlük kullanması gereken ilaçları reçeteye göre uygun doz ve sayıya göre düzenleyip kullanıcıların adreslerine teslim ederek çoklu ilaç kullanımını daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

Kaynak: CNBC

Submit a Comment