Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Güneşten Korunurken Cildinizi Mobilden Takip Edin

Güneşten Korunurken Cildinizi Mobilden Takip Edin
Kubilay Han Uluerim

İspanyol biyoteknoloji şirketi Monteloeder, kullanıcıların NutroxSun güneş koruması ilacının faydalarını takip etmesini sağlayan mobil bir uygulama yayımladı.

İki yıldır geliştirme sürecinde olan uygulama, büyük veri ve klinik bilimi kullanarak anlık olarak tüketicilere kişiselleştirilmiş bilgiler veriyor. Bu sayede NutroxSun kullanıcıları ilacın cildi güneşten ne kadar koruduğunu görebiliyorlar.

Uygulama oyunlaştırma prensibiyle çalıştığı için kullanıcı deneyimini daha eğlenceli kılıyor. Monteloeder UV katsayısı, sıcaklık ve kirlilik seviyesi gibi çevresel bilgileri deri tipi ve kullanılan NutroxSun miktarı gibi kişisel bilgilerle birleştirerek UV bütçesi tabir edilen bir hesaplama yapıyor. Bütçe bitmeye yakınken uygulama kullanıcıyı uyarıyor ve ilacın tekrar kullanılması tembihleniyor. Bu uygulama ek olarak eritem (vücudun güneşten kızarması) seviyesini de gözlemleyerek kullanıcıya tavsiyelerde bulunuyor.

Monteloeder’ın iddiasına göre uygulama tarafından verilen tüm tavsiyeler yıllar boyu NutroxSun üzerinde yapılan klinik araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere dayanıyor. Firmanın Küresel Pazarlama Yöneticisi Fernando Cartagena ise 100 mg NutroxSun’ın güneşten korunma ve cilt yaşlanmasına karşı muazzam etkilere sahip olduğunu belirtiyor. Ek olarak placebo etkili ilaçlarla karşılaştırıldığında NutroxSun’ın güneş yanığı, cilt esnekliğinin kaybı, kırışıklık ve deri hücrelerinin oksitlenmesi gibi sorunlara karşı çok daha başarılı olduğu vurgulanıyor.

Resmi açıklamaya göre uygulama tüm kullanıcılar tarafından 30 Eylül 2016 tarihinde Apple Store üzerinden indirilebilecek.

Submit a Comment