Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iBG-izmir Yaşam Bilimleri Ve Sağlık Yarışması İçin Geri Sayım Başladı

iBG-izmir Yaşam Bilimleri Ve Sağlık Yarışması İçin Geri Sayım Başladı
Nihal Yormaz

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası biyotıp ve genom merkezi iBG-izmir, 9 Eylül 2015 tarihinde açılıyor. İBG-izmir; kanser, diyabet, romatizma, kan hastalıkları gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan biyoteknolojik ilaçların geliştirilmesini ve uluslararası düzeyde biyomedikal bir araştırma merkezi kurulmasını hedefleyen yepyeni bir kurum.

Türkiye’nin üst düzeöşly yetkililerinin ve dünyaca ünlü bilim insanlarının katılımıyla 9 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşecek olan iBG-izmir’in bilimsel açılışında, Nobel Tıp ve Nobel Barış Ödüllü iki konuşmacı yer alacak. Resmi açılışı 10 Eylül’de gerçekleşecek olan iBG-izmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknopark (DEPARK) iş birliğiyle ‘Yaşam Bilimleri ve Sağlık’ temalı bir proje yarışmasına da imza atacak. Yarışmanın ardından “Yaşam İçin İnovasyon” temasıyla gerçekleştirilecek etkinlikler sayesinde açılışın, bir bilim şenliği havasında geçmesi bekleniyor. Yarışmaya; “yaşam bilimleri, sağlık, çevre sağlığı ve hayatı kolaylaştıran yenilikler” konularında projeler başvurdu. Yarışmanın detaylarına http://ibgprojeyarismasi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Farklı disiplinlerden ve üniversitelerden araştırmacılar ve öğretim üyelerinin değerlendirmeleri sonucu ön elemeyi geçen projeler; 8 Ağustos 2015 tarihinde belirlenecek. Ön elemeyi geçen projeler, 9-10 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleşecek olan “iBG-izmir Yaşam Bilimleri Şenliği”nde sergileniyor olacak. Fikir ve ürün kategorilerinde birinci seçilen projeler ile mansiyon kazanan projelere ise ödülleri, 10 Eylül 2015 akşamı düzenlenecek tören ile verilecek.

Submit a Comment