Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İngiltere’de Bel Ağrısı Çeken Hastalar İçin Dijital Yardım Projesi Başlatıldı

İngiltere’de Bel Ağrısı Çeken Hastalar İçin Dijital Yardım Projesi Başlatıldı
Derya Öztürk

Dijital sağlık şirketi Inhealthcare ve İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği bir proje, bel ağrısı çeken kişilere dijital sağlık sistemlerini kullanarak yardım etmeyi amaçlıyor.

Kuzey İngiltere Bölgesel Bel Ağrısı Programı, James Cook Üniversitesi Hastanesi’ndeki sağlık uzmanları tarafından geliştirildi. Program, durumlarını daha iyi anlayabilmek için bel ağrısı olan insanlardan büyük miktarda veri toplamaya odaklanacak.

Inhealthcare, projenin bir parçası olarak İngiltere’nin Kuzey Doğu bölgesindeki 3.600 hastayı izliyor. Şirket, ciddi sorunları hızlı bir şekilde tespit edebilen ve bu hastaları hızlı bir şekilde tıbbi yardıma ulaştırabilen bir hizmet oluşturdu. Bel ağrısı olan hastalardan düzenli aralıklarla klinik anketleri doldurmaları isteniyor ve bu bilgiler daha sonra SystemOne ve EMIS Web gibi mevcut klinik sistemlerle bütünleştiriliyor.

Inhealthcare’in hasta verilerini analiz eden ve hastalar için en iyi uygulamayı bildiren teknolojisi vasıtasıyla NHS’ye online cevaplar gönderiliyor. Hasta kayıtları, kişiselleştirilmiş klinik ihtiyaçları belirleyebilmek için otomatik olarak güncelleniyor.

Bu projeyle milyonlarca sterlin tasarruf edilmesi bekleniyor

Inhealthcare Ürün Müdürü Richard Quine, “Bu teknoloji; klinisyenleri bilgi toplamak ve bunları yazmak, bu bilgiler üzerine çalışmak zorunda kalmaktan kurtarıyor. Bu işlemleri klinisyenlerin yapması oldukça zaman alıcı ve masraflı oluyordu. Bunun yerine dijital servisimiz eğilimleri tanımlamak, en iyi uygulamayı doğru bir şekilde belirlemek ve hastaneye hasta kabulünü azaltmak için verileri hızlı bir şekilde topluyor ve analiz edebiliyor” diyor.

Kaynak:

http://digitalhealthage.com/digital-project-helps-sufferers-of-back-pain/

 

Submit a Comment