Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Klara ile Hasta ve Doktorların İletişimi Kesintisiz Sürüyor

Klara ile Hasta ve Doktorların İletişimi Kesintisiz Sürüyor
Kubilay Han Uluerim

New York merkezli güvenli mesajlaşma şirketi Klara yaptığı son fonlama kampanyasında 3 milyon dolar topladı. Kampanya Lerer Hippeau Ventures tarafından yönetilirken Project A Ventures, Atlantic Labs ve Groupe Arnault gibi yatırımcılar da katılımda bulundu. Firma yetkilileri bu kampanyadan elde ettikleri parayla hastalar, doktorlar, eczaneler, laboratuvarlar ve sağlık kurumlarını birleştirerek merkezi sinir sistemi tabir ettikleri bir platform oluşturmayı planlıyorlar.

2013 yılında Simon Bolz ve Dr. Simon Lorenz tarafından kurulan Klara’nın HIPAA mevzuatına uygun mesajlaşma platformu sayesinde doktorlar hastalarıyla istedikleri anda iletişime geçebiliyorlar. Bilgi alışverişi esnasında eğer ihtiyaç duyulursa eczane ve laboratuvar yetkilileri de bu konuşmalara katılabiliyor ve konferans şeklinde toplu mesajlaşmalar yapılabiliyor. Bu mesajların tamamı tabii ki şifreleme sayesinde güvenli bir şekilde gerçekleşiyor.

“Sağlık hizmetlerini doktor ve hastaların en önemli rolü oynadığı bir şebeke olarak görüyoruz. Eğer bu hizmetleri dijitalleştirmek istiyorsak tıp personellerinin ve hastaların günlük olarak iletişim için kolayca kullanabileceği bir şeye ihtiyacımız var. Hizmetverenler ve çalışanlar her gün saatlerce telefonda konuşarak veya bekleyerek çok değerli olan zamanlarını kaybediyorlar. Üstelik hastalar uzun bekleme sürelerinden nefret ediyor. Alternatif olarak e-postalar var ama güvenli değiller. Faks ise artık tarihe karışmış durumda. Kişisel ve profesyonel yaşamımızda en çok kullandığımız mesajlaşma ise bu şebekeyi oluşturmak için biçilmiş kaftan. Bizimle aynı fikirlere sahip yatırımcılarla çalıştığımız için çok mutluyuz.”

– Klara CEO’su ve Kurucularından Simon Bolz

 

Kaynak:

Submit a Comment