Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pfizer’in Mobil Sağlık Uygulamaları Skalası Genişliyor

Pfizer’in Mobil Sağlık Uygulamaları Skalası Genişliyor
Özge Uçar

Pfizer, sigara bırakmak isteyen kullanıcılar için geliştirdiği Quitter’s Circle adlı uygulamanın başarısının ardından, şimdilerde LivingWith adlı uygulamayla kanser hastalarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte, ilaç şirketleri de mobil teknoloji dünyasına hızla adapte oldular. Bu şirketler mobil sağlık uygulamalarıyla hastaların ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler üretirken, aynı uygulamalar üzerinden sosyal sorumluluk çalışmaları da gerçekleştirebiliyor.

Pfizer şimdilerde, Quitter’s Circle ile sigara bırakmak isteyen insanlar için yaptığının bir benzerini, LivingWith adlı yeni bir aplikasyon ile kanser hastaları için yapmaya hazırlanıyor. LivingWith ile kanser hastaları, günlük yapacağı işleri ve doktor ziyaretlerini uygulama üzerinden planlayabilirken, aile ve arkadaşlarından gelen yardım taleplerini koordine edip aynı zamanda tedavi ve iyileşme süreçlerindeki güncel gelişmeleri sevdikleriyle paylaşabiliyor.

Pfizer’in akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebilen sigara bırakma aplikasyonu Quitter’s Circle, mobil uygulama yoluyla hayata geçirilen halk sağlığı projelerinin başarılı örneklerinden biri olmuştu. Quitter’s Circle, 2014’ten bu yana 20.000’den fazla kişi tarafından indirildi. Kullanıcıların %57’si uygulama sayesinde daha az sigara içtiğini belirtirken, %64’ü ise uygulamayı çevresine tavsiye ettiğini söyledi.

Hastaların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, farklı mobil uygulamalar geliştirmeye devam edileceğini ifade eden Pfizer’ın Dijital Strateji Direktörü Mark Pizzini; bu uygulamalarla elde edilen büyük verinin ileride, yapay zekânın da yardımıyla daha etkin tedavi araçları ve hizmetler geliştirilmesine yardımcı olabileceğini belirtti.

 Kaynak : Mobi Health News

Submit a Comment