Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

“Genetik Test” Startup’ı Prenetics 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı

“Genetik Test” Startup’ı Prenetics 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı
Derya Öztürk

Genetik test üzerine çalışmalar yapan bir startup olan Prenetics, Beyond Ventures ve Alibaba Hong Kong Entrepreneurs Fund tarafından 40 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Şirket aldığı bu yatırımla daha fazla ülkeye açılmayı planlıyor.

Yuantai Investment Partners, mFund ve eGarden Ventures’dan da yatırım alan Prenetics’in aldığı fonların toplamı 50 milyon dolara yükseldi. Şirket aldığı yatırımı; ürün gelişimi, daha fazla mühendis ve bilim insanı işe alma, birleşme ve satın alımlar, Çin ve Güneydoğu Asya’da genişleme gibi planlar için kullanacak.

Prenetics, poliçe sahiplerine genetik testler yapmak için sigorta şirketleri ile ortaklık kuruyor. Hong Kong, Singapur, Malezya ve Tayland’da mevcut olan şirket, genişleme sürecinin bir parçası olarak daha fazla ülke lansmanı planlıyor. Prenetics, şu ana kadar 200.000 DNA örneği işlediğini belirtiyor.

Alibaba Hong Kong Girişimcileri Fonu, Alibaba’nın ekosistemine potansiyel olarak katkıda bulunabilecek şirketleri desteklemek amacıyla 2015 yılında kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak başlatıldı. Alibaba e-ticaret konusunda daha çok biliniyor olsa da Alibaba Health Information Technology (Ali Health olarak da biliniyor) adı altında bir sağlık kuruluşu işletiyor.

Basın bülteninde Alibaba Hong Kong Girişimciler Fonu Yönetici Direktörü Cindy Chow, “Prenetics tarafından benimsenen misyon ve iş stratejisinden son derece etkilendik. Kısa sürede şirket, Güneydoğu Asya’nın genetik test ve dijital sağlık alanında pazar lideri olarak ortaya çıktı. Alibaba’nın şirket ağı yoluyla insanlara değerli sağlık bilgileri sunmak için Prenetics ile yakından çalışmak için sabırsızlanıyoruz ” diyor.

Kaynak: Techcrunch

Submit a Comment