Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlığınıza İyi Gelecek Yeni Apple Watch Uygulamaları

Sağlığınıza İyi Gelecek Yeni Apple Watch Uygulamaları

| On 16, Jun 2015

Kalp ve damar sağlığını düşünen herkesin mutlaka yapması gereken şey: SPOR. Ancak birçoğumuz bu konuda oldukça tembeliz ve mutlaka bir motivasyon aracına ihtiyacımız var. Sadece spor da değil buna eşlik edecek sağlıklı bir beslenme programına da ihtiyacımız olduğu kesin. Apple Watch da bu amaca hizmet eden harika bir cihaz. Apple Watch’u harika bir yol arkadaşı haline getiren ise üçüncü parti uygulamalar ve bu uygulamaları zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. İşte onlar arasından seçtiğimiz yeni birkaç tanesi.

1. Runtastic

Apple Watch, Runtastic uygulamasıyla yapabileceğiniz o kadar çok egzersiz var ki; bunun için yapmanız gereken tek şey, antrenmanınız esnasında yanınıza iPhone’unuzu almak. Runtastic; hız, mesafe, koşma süresi, tempo, yakılan kalori miktarı gibi bilgileri bileğinizden Apple Watch’unuz sayesinde ölçerek kontrolü ele almanızı sağlayan bir uygulama.  Runtastic’te yer alan 10 haftalık antrenman planınızı Apple Watch ile uygulayabileceğiniz gibi antrenman planlarınızı bileğinizden izleyerek tamamlamanız ve sevdiğiniz egzersizleri seçmeniz de mümkün. Set başlangıç ve sonunda Apple Watch’un titreyerek bildirim vermesi sayesinde de eller serbest bir şekilde çalışabilirsiniz.

01-runtastic-apple-watch

2. Green Kitchen

Green Kitchen uygulamasında onlarca sağlıklı ve organik tarif var. Bu yemekleri yapmanızda en büyük yardımcınız ise Apple Watch’unuz. Uygulama iPhone’unuzla birlikte çalışıyor. Önce iPhone’unuz ile bir yemek tarifi buluyor sonra da adımları sırasıyla takip ediyorsunuz.  Apple Watch ise süre tutulması gereken noktalarda, sayacıyla yardımınıza koşuyor ve tam zamanında size bildirimler yollayarak mutfaktaki yardımcınız oluyor. Sebzeler çok haşlanırsa vitamini kaçar gibi uyarılar almaya hazır olun.

03-greenkitchen-apple-watch

3. Lifesum

Ne yiyip ne içtiğinizi takip etmek ve hepsini kontrol altında tutmak istiyorsunuz fakat gün içinde ipin ucu kaçıyor değil mi? Lifesum Apple Watch uygulaması sayesinde hem öğün atlamamış hem de bir sonraki öğününüzde hangi yemeği ne miktarda yemeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz. Lifesum size, doğru yemekleri ve porsiyonları seçme konusunda yardımcı olacak bildirimler yollayacak. Bununla yetinmeyerek spor için hatırlatmalar yaparak harekete geçmenizi sağlayacak.

04.-lifesum-apple-watch

 

 

Submit a Comment