Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mayıs-Haziran Ayı Dijital Sağlık Uluslararası Etkinlik Takvimi

Mayıs-Haziran Ayı Dijital Sağlık Uluslararası Etkinlik Takvimi

| On 15, May 2015

Dünya, büyük bir hızla dijitalleşiyor ve dijital sağlık alanında da oldukça önemli ilerlemeler kaydediliyor. Dünya çapında birçok hastane grubu, hastane birliği, sağlık sigorta şirketi ve sağlık kurumu da, bu konudaki girişimci projelerini, vizyoner yaklaşımlarını ve inovatif fikirlerini paylaşmak üzere; çeşitli etkinlikler düzenliyor. Mayıs-Haziran 2015 dönemi de bu anlamda oldukça dolu geçecek. Sağlık sektöründeki dijital çözümlerin masaya yatırıldığı uluslararası önemli etkinliklere, gelin birlikte göz atalım.

1) Health 2.0 Europe

6. Yıllık Health 2.0 Europe toplantısı; 18-20 Mayıs tarihleri arasında Barselona/İspanya’da gerçekleşecek. Etkinlikte, 35’ten fazla ülke, 150’den fazla konuşmacı, 500’ün üstünde katılım yer alacak. 2015’in en son yeniliklerini ve devrimleri yansıtan 100 tane canlı demonun sergileneceği etkinlik sayesinde,  Avrupa ve yurt dışında, dijital sağlığın manzarası gözler önüne serilecek.

2) Health Technology Forum

4. Yıllık HTF İnovasyon Konferansı’nda  sağlık sektöründeki gelişmelere daha derinden bakacağız. Teknoloji ve kilit sağlık politikalarının şekillendirilmesi ve uygulanmasıyla ilgili konuların tartışılacağı etkinlik; 27-28 Mayıs tarihleri arasında Amerika’da gerçekleşecek.

3) Health Datapalooza

Her yıl, Health Data Konsorsiyumu bünyesinde düzenlenen Health Datapalooza’da hükümet, sağlık, teknoloji, hasta savunma ve araştırma sorunları gibi sağlık sektörünün iyiye gitmesi için önemli olan konuları ele alıyor. 31 Mayıs’tan 3 Haziran’a kadar sürecek olan etkinlik; Washington’da gerçekleşecek.

4) Doctors 2.0 & You

4 ve 5 Haziran tarihlerinde, Paris’te düzenlenecek olan Doctors 2.0 & You kongresi, her yıl olduğu gibi bu yıl da, farklı kıtalardan dijital sağlık sektörünün duayenlerini bir araya getiriyor. Kongre’de; sağlık çalışanları, hastalar, sağlık kurum ve kuruluşları, dernekler ve  tıbbi malzeme endüstrisine yönelik çeşitli oturumlar yer alacak.

5) Wearable Tech/Digital Health NYC 2015

Wearable Tech/Digital Health NYC 2015 etkinliği, fitness ve tıbbi cihaz inovatörlerini, VC ve portföy yatırımcılarını, uygulama geliştiricilerini, akıllı kumaş ve sensör yaratıcılarını, bulut / bağlantı / güvenlik altyapısı sağlayıcılarını, sağlık sistemleri ve bunları destekleyen toplulukları bir araya getiriyor. Etkinlik; 30 Haziran tarihinde New York’ta gerçekleşecek.

Submit a Comment