Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektörü için İçerik Yönetimi

Sağlık Sektörü için İçerik Yönetimi
Alperen Sözen

Sağlık söz konusu olduğunda her kullanıcı, en doğru bilgiye en kısa yoldan ulaşmak ister. İçerik pazarlama sağlık ve ilaç sektörlerinin bu anlamda kullandığı yöntemlerden biridir. Kaliteli içerik, doğru ve güvenilir bilgi verir. Bu da insanlarla sosyal medya üzerindeki etkileşiminizi doğrudan etkiler.

İçerikleri oluşturan makalelerin kısa öz ve sık sık yayınlanması mı yoksa derinlemesine araştırılmış, teknik bilgiden arındırılmadan verilmesi mi daha iyi?

Uzun makaleler ya da karmaşık içeriklerle trafik arttırmak çoğu zaman mümkün oluyor. Ne var ki bu yöntem zaman maliyetini artıran bir yöntem olduğu için fazla tercih edilmemesi öneriliyor. Yıllarınız varsa, günlük  10,000 – 13,000 arası eşsiz ziyaretçi çekmeniz mümkün.

Kısa makalelerde ise durum biraz daha farklı. Twitter formlu iletilerle günlük 100 üzerinde ziyaretçi yakalayabiliyorsunuz. Bu strateji, devamlılık sağlayamadığı için biraz problemli. Ayrıca bounce rate denilen siteden çıkma oranı bu stratejide %100 lere yakın. Haliyle ziyaretçilerinizi etkilemek için çok kısa bir sürenizin olması içeriğinize olan ilginin bir anda sönmesine neden olabilir.

content 2

Uzun makaleleri sosyalleştirmek diğer bir içerik stratejisi. Bu yöntemle basitçe, sosyal çevrenizi harekete geçirerek, içeriğinize ilgi çekmeye çalışıyorsunuz. Yayınladığınız içeriği sosyal ağlarınızda paylaşmak, arkadaşlarınıza içeriğinizi paylaşmaları için ricada bulunmak basit yöntemlerden. Bu stratejinin bit yeniği, zaman maliyetinde. Çevrenizi harekete geçirmek oldukça zaman alabilir.

Tam tadında makaleler en iyi strateji olarak görünüyor. Burada tam tadında ile kasıt, içeriğin kalitesinden ve uzunluğundan ödün vermeden günde birkaç kez yayınlanan içerikler. Bu strateji ile kısa sürede çok fazla trafik alabilir ve içeriğinizin hastalarınızla uzun süreli etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Submit a Comment