Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Startiks Eczane Web Eğitim Sistemi Açıldı

Startiks Eczane Web Eğitim Sistemi Açıldı
Özge Uçar

Türkiye’nin ilk ‘Uzaktan Eczane Eğitim’ sistemi olan Startiks, 14 Mayıs Eczacılık Günü’nde yayına başladı. Startiks, eczanelerin OTC ve besin destek kategorilerinde mesleki ve kişisel yetkinliklerini artırmak üzere kurgulanan ‘Yeni Nesil Eczane Üniversitesi’ olarak tanımlanıyor.

Startiks ile Türkiye’nin en ücra bölgesindeki eczaneler dahi tüm eğitimlere 7/24 kolayca ulaşabiliyor. Bu sayede eczaneler, hem mevcut personelini yetkin hale getirebiliyor hem de yeni personelini nitelikli eğitimler ile kısa sürede işe başlamak üzere hazırlayabiliyor. Firmalar ise ürünlerinin güçlü yönlerini tanıtıp eczanede ürünleri ile nasıl kategori hazırlanabileceğini, ürünlerinin nasıl önerilip-satılabileceğini anlatabiliyor.

Startiks Online Eğitim Platformu şu şekilde çalışıyor:

  • Eczacılar ve teknisyenler üye olarak sisteme giriş yapabiliyor ve kendi profillerine özel alanlara erişebiliyorlar.
  • Sitede bazı eğitimler ücretli, bazıları ise ücretsiz olarak yayımlanıyor.
  • İstenirse eğitimler sonunda sınav yapılarak ölçme-değerlendirme ile gelişim izlenebiliyor.
  • Eczacılar ve teknisyenler, kendilerine özel akademilerden onlarca eğitimi izleyip sınavlara girerek sertifikalı mezun olabiliyorlar.
  • Eczanede satılan yüzlerce ürüne özel hazırlanmış eğitimlere ise firma özel akademi alanlarından ulaşılabiliyor ve firmalar tarafından verilen şifreler ile ilgili eğitimler izlenebiliyor.
  • Firmalara özel hazırlanan ve akademilere giriş şifrelerini içeren kuponlar ise firmaların saha kadroları aracılığıyla eczanelere iletiliyor.

startiks (2)

Startiks’in eczanelere dağıtacağı 30 bin ücretsiz kupon kodu ve tam saha penetrasyonu sonrası ilk aylarda 10 bin civarında tekil kullanıcı hedefleniyor. Bu bağlamda Startiks, eczane sektörünün en büyük iletişim ve eğitim mecrası olmaya aday gibi gözüküyor.

Startiks, 2019’a kadar tamamlanacak olanlarla birlikte 200 civarında özel eczacı ve teknisyen eğitimi, yüzlerce eczaneye özel ürün eğitimi ile sektörün en önemli ve acil ihtiyacını çözmeyi hedefliyor.

Detaylı bilgi için:  http://startiks.com

 

Submit a Comment