Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Türk Toraks Derneği Sosyal Medya Etkinliklerini Sürdürüyor

Türk Toraks Derneği Sosyal Medya Etkinliklerini Sürdürüyor
Can Aytı

Türk Toraks Derneği, göğüs hastalıkları uzmanları ve solunum hastalıkları alanında çalışan diğer uzmanlık dallarındaki hekimler tarafından 1992’de kurulan bir ulusal uzmanlık derneğidir. Türk Toraks Derneği’nin misyonu; hasta bakım standartları ve ulusal politikalar oluşturarak, solunum hastalıklarında en etkin koruma ve tedaviyi sağlamak olarak belirlenmiştir. Derneğin amaçları arasında; akciğer sağlığını geliştirmek için eğitimi iyileştirmek, araştırmaları desteklemek, mesleki ve bilimsel standartları yükseltmek ile mesleki saygınlığı, özlük haklarını ve etik değerleri en üst düzeye yükseltmek gibi maddeler bulunmaktadır.

19 Ekim 2010’da sosyal medyaya adım atan Türk Toraks Derneği, hesaplarını açtığı günden bu yana sosyal medyadaki etkinliğini sürdürmektedir. Facebook sayfasında 18.000’in üzerinde takipçiye sahip olan dernek tarafından sosyal medyada; solunum hastalıkları hakkında insanları bilgilendirici içerik sunumu ve yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Türk Toraks Derneği’nin sosyal medya hesaplarının yönetimi, sağlık ve ilaç sektörüne yoğunlaşan Social Touch tarafından yürütülmektedir.

–          Derneğin Facebook üzerinden yayınladığı içeriklere örnek olarak;

Toraks_29_Ekim_03 copy

 

 

facebook

 

 

facebook2

 

 

–          Derneğin Twitter üzerinden yayınladığı içeriklere örnek olarak ise;

Toraks_1_Ekim_Twitter

 

 

twitter toraks

 

Sosyal medya takipçileri günden güne artan derneğin Facebook ve Twitter hesaplarında bilgilendirici bir çok paylaşım görebilirsiniz. Türk Toraks Derneği ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve yapılan çalışmaları takip etmek istiyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Türk Toraks Derneği’ne kendi internet sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. 

Bu bir advertorialdır.

 

Submit a Comment