Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Twitter Doktorların Mesleki Gelişimine Katkı Sağlayabilir

Twitter Doktorların Mesleki Gelişimine Katkı Sağlayabilir
Ece Balkan

Sosyal medyanın sağlık sektörü ile entegre bir şekilde gelişmeye devam etmesiyle pek çok sağlık kuruluşu ve çalışanları artık sosyal medyayı daha aktif kullanıyor. Özellikle doktorlar, birbirleriyle iletişimde kalmak, adlarını duyurmak, sektör ile ilgili gelişmeleri takip etmek ve hastalarını bu gelişmelerden haber etmek gibi profesyonel amaçlar için sosyal medyayı kullanmayı tercih ediyor.

Twitter, doktorların da sık sık kullandığı ve onlar için de oldukça önem taşıyan sosyal medya platformlarından biridir. Bir doktorun Twitter’ı aktif bir şekilde kullanıyor olması, o doktorun potansiyel hasta zihnindeki konumlandırmasını olumlu yönde etkileyebilir. Başka bir deyişle, bir doktor Twitter hesabında kendine, uzmanlık alanına ve başarı öykülerine dair önemli ve paylaşım değeri yüksek bilgileri paylaştıkça, çevrim içi ortamda da kendine marka değeri kazandırmış olacaktır.

Dijital Varlığınızı Doğru Bir Şekilde Yönetebilirsiniz

  • Dijital çağın gereği olarak doktorlar da, en az diğer meslek çalışanları kadar sosyal medyayı aktif olarak kullanmalıdır.
  • Twitter üzerinden profesyonel görüş ve bilgilerini paylaşan doktorlar, kendi adlarının/markalarının da duyulmasına ve gelişimine dijital ortamda katkı sağlamaktadır.
  • Twitter üzerinden doktorlar, hem meslektaşlarıyla hem de mevcut veya potansiyel hastalarıyla çevrim içi ortamda etkileşimde bulunabilirler.
  • Branşlarında ne kadar uzman olduklarının yanında, dijital platformlarda da varlıklarını ve bilgilerini stratejik bir şekilde yönetmek doktorları daha iyi, güvenilir ve güçlü olarak algılatabilir.
  • Tüm bireylerin birbirine bağlı olduğu dijital dünyada, doktorların çevrim içi ortamdaki hesaplarını doğru geliştirmesi ve konumlandırması, onları diğer meslektaşlarından bir adım öteye taşımaktadır.

doktor ve twitter

Güncel Olayları ve Gelişmeleri Yakından Takip Edebilirsiniz

  • En hızlı sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ile en güncel haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca profesyonel ve güvenilir haber ajans ve medikal toplulukların hesaplarını Twitter’dan takip ettiğinizde sağlık sektörü ile ilgili en son gelişmelerden devamlı haberdar olabilirsiniz.
  • En son gelişmeleri ilk önce Twitter üzerinden duyabileceğiniz gibi, tıp ve sağlık dünyası ile ilgili güncel gelişmeler hakkında başka insanların neler söylediklerini de an ve an takip edebilirsiniz. Örneğin, ebola hastalığı ile ilgili yaşanan gelişmeleri ve yazılan tweetleri #ebola başlığı altından an ve an takip edebiliyoruz.
  • “Retweet” sayesinde de önem arz eden güncel haberleri ve bilgileri takipçilerinize ve potansiyel hastalarınıza bilgilenmeleri için paylaşabilirsiniz.

 

Uykunuzda Bile Tweet Atabilirsiniz zamanlanmış tweet

Çok yoğun bir çalışma programınız varsa, zamanlanmış tweet özelliği ile daha önceden belirlediğiniz tweetleri dilediğiniz ileri bir tarihte takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Twitter sadece reklamverenler için zamanlanmış tweet özelliğini duyursa da, pek çok üçüncü parti yazılımları (BufferHootsuiteTwuffer, Klout) ile de bu özelliği sizin de kullanmanız mümkün. Yani, hayat kurtarırken bile tweet atmanız artık imkânsız değil. 

 

Submit a Comment