Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

10 Saniyede Sağlığınız Hakkında Tam Bilgi Edinin

10 Saniyede Sağlığınız Hakkında Tam Bilgi Edinin
Buğrahan Ceylan

Teknoloji ile beraber sağlığımız üzerindeki kendi kontrolümüz de artmaktadır. Scanadu Scout isimli bir cihaz, başınızın üzerinde yalnızca 10 saniye tutatarak size vücudunuzla ilgili pek çok farklı bilgiyi sunabiliyor. Elde ettiği bu bilgileri ise mobil cihazınıza yönlendirerek görüntülemenizi sağlıyor.

Kalp ritminizi, vücut sıcaklığınızı, nefes alıp verme sıklığınızı, kan basıncınızı ve stres oranınızı saniyeler içinde ölçebilen bu cihaz ayrıca oldukça küçük boyutlarda.

Sağlıkla ilgili basit kontrollerin yapılması için artık doktora gitmek ve muayene olmak gerekmiyor. Pek çok ülke, bu kontrolleri hastaların tek başlarına yapabilmelerini sağlayacak cihaz ve uygulamaları desteklemektedir çünkü bu sayede hastanelerde ortaya çıkan yoğunluk azaldığı gibi verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin de artması beklenmektedir.

Scanadu Scout sensör cihazı da bu anlamda üretilmiş en başarılı ürünlerden bir tanesi. Yalnızca 10 saniyelik bir taramadan sonra elde ettiği verileri inceleyerek, size yararlı tavsiyelerde de bulunabilen Scanadu Scout, bu bulguların hangi hastalığa ait olabileceğini de hastaya söyleyebilmektedir.

 

Comments

  1. Cansev SAĞIROĞLU

    Scanadu Scout, Türkiye pazarına girdi mi acaba? Tansiyon aleti gibi birşey sanırım; hastahane ortamında, sıra beklemek ve yorulmamak adına, ön bilgi için, yararlı bir araç olduğunu düşünüyorum.
    Çalışmalarınızda başarılar…

Submit a Comment