Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pfizer Türkiye’den #sençokyaşa Kampanyası

Pfizer Türkiye’den #sençokyaşa Kampanyası
Buğrahan Ceylan

Pfizer, Türkiye’de sağlıklı ve mutlu yaşamayı konu alan bir kampanya başlattı. “Sen çok yaşa” isimli kampanya aracılığıyla insanların daha iyi ve sağlıklı yaşamak için nelere ihtiyaç duyduklarını anlamayı amaçlayan Pfizer Türkiye, Twitter’da da #sençokyaşa hashtag’i ile kampanyanın dijital ayağını oluşturdu.

Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Elif Aral: “Türkiye’nin değişik yerlerinde, 30-60 yaş arası seksen bin kişi ile görüşüldü. Araştırmaya göre, yaşlılar, çocuklarının geleceğini garanti altına almak istiyor. Yaşlılık hayatı, çocuk ve torunlara odaklanmış durumda. Hasta olmak, korkular arasında ilk sırada geliyor. Türk insanının gözünde yaşlılık 65 yaşında başlıyor. Her 3 kişiden 1’i sağlıklı yaşamın zenginlikten daha önemli olduğunu söylüyor. Halkımızın yüzde 70’i kendini olduğu yaşta, 5 kişiden 1’i de olduğundan genç hissediyor.” dedi.

Türkiye’de yaşlanan nüfusun gittikçe arttığına da dikkat çeken Pfizer Türkiye, Twitter’da yapılan bu dijital kampanya aracılığıyla her yaştan bireyin yaş almak ve daha iyi yaşamak hakkındaki görüşlerini ifade etmelerini amaçlıyor.

#sençokyaşa hashtag’i ile şu ana kadar yaklaşık 145  tweet atıldı.

Submit a Comment