Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3D Baskı Teknolojisini Tıpta Kullanmak İçin Stratasys ve JI’dan Atılım

3D Baskı Teknolojisini Tıpta Kullanmak İçin Stratasys ve JI’dan Atılım
Kubilay Han Uluerim

Israil merkezli Stratasys, ABD’li Jacobs Institute (JI) ile ortaklaşarak, 3D baskı teknolojisini tıbba uyarlamak için yeni bir mükemmeliyet merkezi (COE) kuracağını açıkladı. Stratasys’in 3D baskı teknolojisi, yeni COE tarafından üç boyutlu prototiplerin üretimi, değerlendirilmesi, klinik eğitim ve aktivitelerin farklı kitleler için teşvik edilmesi gibi konularda kullanılacak.

3D baskı teknolojisinin, hastalar için kişiselleştirilmiş testler sunarak, doktorlar, araştırmacılar ve tıbbi cihaz üreticilerinin işlemlerini, hızlandıracağı belirtiliyor. COE’nin, 3D baskı laboratuvarları kullanmayı planlayan hastane ve tıbbi araştırma organizasyonları için bir başvuru merkezi olarak hizmet vereceği de açıklanan bilgiler arasında.

3d-printed-medical-model-1

Jacobs Institute’de Stratasys PolyJet 3D Printer ile yapılmış, beyin anevrizması için önerilen bir tedavinin üç boyutlu basılmış modeli.

Jacobs Institute CEO’su Bill Maggio “Stratasys ile ortaklaşan Jacobs Institute, tıp teknolojilerinin gelişimini hızlandırmak için 3D baskı teknolojisinin liderini, Kaleida Health ve University at Buffalo ile çalışmak için Buffalo’ya getirecek” diyor.

Stratasys, COE’nin kuruluşu ve gelişimi için, farklı şeffaflık ve katılık özellikleri gibi çeşitli materyal özelliklerine sahip 3D baskı sistemini kullanacak.

Submit a Comment