Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Akıllı Ayakkabılar Yolda

Akıllı Ayakkabılar Yolda
Can Aytı

Mobil teknolojide giyilebilir akıllı cihazlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hindistan merkezli Ducere Technologies tarafından üretilen Lechal adındaki ayakkabılar, görme engelli insanlar öncelikli olmak üzere insanların hayatını kolaylaştıracağa benziyor.

Google Maps ya da benzeri bir navigasyon uygulaması aracılığı ile Lechal’in mobil uygulamasına gideceği yeri belirten kullanıcı, işlemi tamamladıktan sonra bir daha telefonuna bakmasına gerek kalmıyor. Uygulama, Bluetooth aracılığı ile ayakkabıdaki modüle bağlanarak, kullanıcının gideceği yöne bağlı olarak sağ ya da sol ayakkabı titreyerek yol gösteriyor.

lechal1406463586

Yön gösterme özelliklerinin dışında, ayakkabılar aynı zamanda adımları ölçerek, kullanıcının ne kadar kalori yaktığını da söylüyor.

Tabii şirket en sevdiği ayakkabılardan ayrılamayan insanları da düşünmüş. Modülü sadece taban olarak da satın alabildiğiniz cihaz sayesinde, istediğiniz ayakkabıyı giyerek bu teknolojiden faydalanabileceksiniz.

Ürün için şimdilik web sitesinden sipariş verebiliyorsunuz. Ayakkabı ya da taban için siparişinize bağlı olarak 100 ila 150 dolar arasında değişen bir fiyatı var. Bu paketin içerisinde ayakkabı, uygulama ve şarj aleti bulunmakta. Uygulama iOS, Android ve Windows platformlarında çalışıyor. İlk siparişlerin Mart ayında gönderileceği de sitede belirtilmiş durumda.

Submit a Comment