Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Doktor Aranıyor!

Doktor Aranıyor!
Onur Tuhta

Önceki yazılarımızda sizlere sunduğumuz mobil uygulamalar listesinde de sizle tanıttığımız “Doktor Bul” uygulamasını bu yazımızda ayrıntılı olarak ele alacağız. 2010 yılında son güncellemesi gerçekleşen MagiClick Digital’ın GlaxoSmithKline Türkiye çatısı altındaki asidunyasi.com tarafından kullanıcılara sunulan uygulama, bu yıl PMLIVE gibi değerli bir sağlık portalı tarafından da önerilen tek Türkçe uygulamadır.

Kullanıcının bulunduğu yere en yakın çocuk ve kadın doğum doktorlarını ekrana yansıtan uygulama, doktorların iletişim bilgilerini ve adres bilgilerini Google Maps desteğiyle haritada görüntüleyebilmektedirler. Ayrıca il, ilçe veya doktor ismiyle de arama yapılabilmektedir.

Ancak uygulamanın ününe ve işlevselliğine pek yakışmayan bir katılım söz konusudur. Uygulamanın kullanışlı olması için doktor katılımının ciddi bir oranda olması gerekmektedir ki kullanıcıya faydalı olma ihtimali artsın. Doktor listesinin daha geniş ve güncel olması kullanıcılar ve uygulamanın imajı için daha faydalı olacaktır. Sanırım uygulamanın yeni sürümünün oluşturulma zamanı geldi de geçiyor.

Submit a Comment