Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple Sağlık Uygulamalarını Güncelledi

Apple Sağlık Uygulamalarını Güncelledi
Ceren Gülpınar

Apple‘ın yeni beta versiyonu, sağlık takibinde bulunan ve 3. parti cihaz kullanımını gerektirmeyen ilk sağlık uygulamalarını içeriyor. Ancak Jawbone’s UP Coffee uygulaması, devrinin son teknoloji olarak gösterilen uygulamalara göre, biraz daha kişiselleştirilmiş bir uygulama.

upcoffee_horizontal_beaker-820x420

Apple’ın iOS 8 için tasarlanmış yeni uygulaması pedometreyi(adım sayacı) ve kafein takibinde bulunabilen bir uygulamayı içermektedir. Beta’nın en son versiyonu olan, adım takibi ve uzaktan takip yapabilen bu uygulamalar akıllı telefonların M7 işlemcisi bulunduranları tarafından desteklenmektedir. Bu durum Apple‘ın sağlık uygulamalarının 3. parti cihazlardan ya da uygulamalardan bağımsız olarak çalışabilmelerini sağlamaktadır.

Apple bu uygulama ile Moves, RunKeeper ve Fitbit gibi aslında 3. parti olan ama adım takip etme sensörü bulunan uygulamalarla aynı özelliklere sahip oldu. Kafein takibi, adım sayacı gibi son dönemin en popüler sağlık uygulamaları Apple‘ın diğer firmalarla olan rekabetini sürdürmesini sağlamaktadır.

Kafein izlenimi yapabilen uygulama sektörde oldukça yeni olmasına rağmen, UP coffee  Apple‘ın yaptığı araştırmaya göre önemli bir yere sahip.

Submit a Comment