Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple WWDC 2015 Başladı

Apple WWDC 2015 Başladı

| On 08, Jun 2015

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) adlı geleneksel Geliştiriciler Konferansı San Francisco’da düzenleniyor. Bugün Türkiye saatiyle 20:00’da başlayan etkinlikte Apple’ın, yeni ürün ve yazılımlarını tanıtması bekleniyor. 8-12 Haziran tarihleri arasında devam edecek olan etkinlikte Apple’ın tanıtması beklenen ürünlerinden bazıları şu şekilde:

1) Apple Müzik Dinleme Servisi

Geçtiğimiz günlerde Apple, Beats’ı 3.2 milyar dolara satın almıştı. Hemen ardından da kendi müzik servisini kurma yolunda çalışmalarına başladı. Geliştirilen yeni sistem itunes’tan farklı olacak. Daha çok Spotify’a benzeyeceği söylenen sistemin, abonelik yoluyla müzik dinleme imkanı sunacağı söyleniyor. Sistemin Android versiyonu da olacak.

2) Siri

Sesli asistan Siri, şu an için oldukça yavaş. Fakat WWDC 2015’te Apple’ın bu konuda da bazı açıklamalar yapması bekleniyor.

3) OS X ve İOS

Etkinlikte Apple’ın işletim sistemlerinden olan İOS ve OS X‘de yapılan bazı yeniliklerden de bahsedilmesi bekleniyor. Her iki işletim sistemi için de yapılacak yazı tipi değişikliğinin açıklanacağı etkinlikte yeni güncelleme ile gelecek görünüm ve performans geliştirmelerinden de bahsedilecek. Ancak konferansın asıl bombası iOS 9. iOS 9’un, eski Apple cihazlarla da iyi bir performansla çalışması için yapılan iyileştirmelerin neler olduğu merakla beklenen bir başka ayrıntı.

4) Apple TV

Apple TV cihazının WWDC 2015 etkinliği ile tanıtılması bekleniyor. Yeni Apple TV’nin arayüz güncellemesiyle birlikte kullanıcıların App Store’dan indirecekleri uygulamalardaki kullanım kolaylığının artması umuluyor. Apple TV’nin yeni arayüzünün de iOS gibi olması bekleniyor. Apple TV’nin zengin seçenekler sunan bir de kumandası olacak.

Etkinliği bu linkten adım adım takip etmeniz mümkün.

 

 

Submit a Comment