Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yaşlıları Önemseyen 3 Apple Watch Uygulaması

Yaşlıları Önemseyen 3 Apple Watch Uygulaması

| On 29, May 2015

Birazdan okuyacağınız Apple Watch uygulamaları, her ne kadar yalnızca yaşlılar için yapılmış uygulamalar olmasalar da, sağladıkları yararlar, erişim kolaylığı ve eşsiz iletişim özellikleriyle yaşlı bireylerin hayatını oldukça kolaylaştırıyorlar. Hem ilaçlarınızı almanızı, tansiyonunuzu ölçmenizi veya yürüyüşe çıkmanızı bilediğinizde taşıdığınız bir cihazın hatırlatmasının, akıllı telefonunuzun alarmının hatırlatmasından daha kullanışlı olduğu da bir gerçek. İşte, özellikle yaşlıların hayatını kolaylaştıracak 3 Apple Watch uygulaması.

1) MediSafe

Yaşlandıkça daha fazla vitamin, mineral almak ve kronik hastalıklarımızı tedavi etmek için sık sık ilaç kullanmak zorunda kalıyoruz. Medisafe; günlük almanız gereken rutin ilaçları, saati geldiğinde hatırlatması için tasarlanmış bir uygulama. Uygulama ayrıca bir doz atlamanız durumunda yakınlarınızı uyarmasıyla da oldukça işlevsel. Medisafe, sizden ilacınızı her içişinizden sonra bunu uygulamaya kaydetmenizi istiyor böylece ilaçlarınız bitmek üzereyken yenisini almanız için sizi zamanda uyarabiliyor.

screen568x568

2) Hello Heart

Hello Heart, düzenli olarak tansiyonunuzu görüntüleyebilmenizi sağlayan bir uygulama.  Bu tarz iPhone uygulamalarında yer alan özelliklere ek olarak Apple Watch’la kullanılan Hello Heart, sizden saatle konuşarak ya da manuel olarak tansiyon değerlerinizi sisteme girmenizi isteyen bir uygulama. Uygulama, iPhone’da topladığınız sağlık verilerinizi uygulamaya aktarmanıza da olanak tanıyor. Böylece uygulama, akıllı telefonunuzda sakladığınız eski verilerinizi de görebilmiş oluyor.

homepage_iphonewatch

3) Humana Cue

Humana Cue, yeni sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz için yardımcı olan bir uygulama. Cue, sağlığınızın daha iyiye gitmesi için hayatınızda küçük değişiklikler yaptırıyor. Zaten aktif bir hayatım var ve elimden geldiğince de spor yapıyorum diyorsanız, bu uygulamadan siz de faydalanabilirsiniz. Uygulamanın sizin için hazırladığı tavsiyelerle daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Cue neler mi yapıyor? Gün içinde su içmenizi, uyanmanızı, hareket etmenizi, esnemenizi, nefesinize ve duruşunuza dikkat etmenizi hatırlatıyor. Hatta bazen durumunuzu iyi görmediğinde size dışarı çıkıp temiz hava almanızı bile söyleyebilir. Kısacası Humana Cue, düzenli olarak yaptığı hatırlatmalarla motivasyonunuzu daima canlı tutmanızı sağlayan bir uygulama. Ayrıca bu uygulamada tüm spor aktivitelerinizin sonuçlarını, grafik halinde görmeniz de mümkün.

cue-on-apple-watch

 

 

Submit a Comment