Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Birleşik Krallık’ta Dijital Sağlığa 17.7 Milyon Poundluk Yatırım!

Birleşik Krallık’ta Dijital Sağlığa 17.7 Milyon Poundluk Yatırım!
Kubilay Han Uluerim

Parlamento üyesi, Üniversite ve Sağlık Bakanı Jo Johnson, Birleşik Krallık’ın yaşlanan nüfusunun sağlık sorunlarına yönelik dört büyük teknoloji yatırımı hakkında açıklama yaptı.

Toplamda 17.7 milyon pound değerinde olan bu yatırımlar, Mühendislik ve Fiziki Bilimler Araştırma Konsülü (ESPRC) tarafından fonlanacak. Projenin başında ise University of Manchester, Imperial College London, University of Leeds ve the University of Glasgow bulunacak.

Yatırımın destekediği dört araştırma alanı arasında şunlar bulunuyor:

  • Yara bakımı, sinirsel rehabilitasyon, tedavi bilimi ve immünoterapi için geliştirilmekte olan teknolojilerde grafen gibi 2D materyallerin kullanımını arttırmak.
  • Kardiovasküler hastalıklarda MRI kullanım alanını büyütmek.
  • Laboratuvar tabanlı simülasyon ve bilgisayar modelleme sistemini birleştiren diz terapileri için deney metotları geliştirmek.
  • Büyüme faktörü moleküllerinin rejeneratif tıpta kullanımı için daha etkili yöntemler geliştirmek.

“Birleşik Krallık tıbbi gelişmelerde bir dünya lideridir, uzmanlığımızı icraata çevirmeyi bilen yenilikçi sağlık şirketleri için bir yuvadır. Bu yatırım, kardiovasküler hastalıkların teşhisine ve zayıflatıcı hastalıkların tedavisine yardım edip milyonlarca insanın yaşam standardını yükseltecektir.”

– Jo Johnson

 

Kaynak:

Submit a Comment