Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanser Hastaları Bilgi Alışverişi İçin Sosyal Medyayı Kullanıyor

Kanser Hastaları Bilgi Alışverişi İçin Sosyal Medyayı Kullanıyor
Buğrahan Ceylan

Kanser hastaları çoğu zaman hastalıkları ile günlük olarak ilgilenmek durumundadırlar. Bazı tedavi yöntemlerinin sebep olabileceği yan etkiler ise, hastalığın ilgilenilmesi gereken farklı bir boyutunu da ortaya çıkarabilir.

Kanser hastalarının isteklerinin içinde en önemlilerinden bir tanesi hastalıklarını anlamak ve ayrıntıları bilmektir. Hastalar farklı tedavi şekilleri hakkında bilgi edinmek istedikleri için, en son haberler, araştırmalar ve bilgilendirici soru-cevap forumları oldukça önemlidir. Güncel bilgi edinimi sayesinde, tedavi süreci boyunca yaşam kalitelerini düşürmeden hastalıklarıyla baş etmek çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Kanser hastalığıyla yaşamak durumunda olan hastalar için çevrimiçi ortamda sayısız web site bulunmaktadır. Pek çoğu, belli hastalıklara odaklanmış olup, yeni araştırma ve tedavi şekilleriyle ilgili en son gelişmeleri sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca kanser hastalığında bilgili sağlık uzmanlarının röpotajlarının bulunduğu farklı video kanalları da bulunmaktadır.

Sosyal medya çevrimiçi bilgi alışverişinde ise önde gelen mecralardan bir tanesi. Facebook üzerinde belli hastalıklara yönelik, en çok da kanser hastalığına yönelik bilgi alışverişi sağlayan sayfalar bulunmaktadır. Diğer hastalarla tanışmak ve çevrimiçi bir destek grubu kurabilmek sosyal medya sayesinde oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Kronik Kanser Hastaları İçin Kaynaklar

Daha önce bizim de hazırlamış olduğumuz “İnternet Dünyasında Onkoloji” yazısında kanser bilimi olan onkoloji ile ilgili internette bulunan kaliteli haber kaynaklarına, video kanallarına, blog sayfalarına, sosyal medya gruplarına ve podcast yayınlarına ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Submit a Comment