Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Sağlığın Geleceğini Görebileceğiniz MEDICA 2016’yı Kaçırmayın!

Dijital Sağlığın Geleceğini Görebileceğiniz MEDICA 2016’yı Kaçırmayın!
Kubilay Han Uluerim

14-17 Kasım tarihleri arasında Düsseldorf, Almanya’da yapılacak Medica 2016 tıp fuarını kaçırmayın! 70 ülkeden 5000’den fazla etnkinlikçinin katılacağı fuar, ayakta ve yatılı tedavi için dijital çözümler geliştiren ekiplerin kendini tanıtabileceği bir alan olacak.

Etkinliğe katılan kişiler dijital sağlık sektörünün gidişatı hakkında detaylı bilgiler alırken bir yandan da geliştirilme aşamasındaki teknolojileri deneyebilecekler. Özellikle giyilebilir teknolojiler, akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar gibi pek çok teknoloji ürünü görücüye çıkacak.

Yapay zekâ konusunda ise Avrupa’nın en büyük uygulamalı araştırma organizasyonlarından Fraunhofer Gesellschaft’ı görebileceğiz. Fraunhofer, büyük bir hassasiyetle biyopsi iğneleri yerleştirebilen yeni robotunu etkinlik sırasında tanıtacak.

Sağlık poliçelerini tartışmak için geliştirilen bir platform olan Medica Econ Forum, sağlık sektöründe dijitalleşmenin doğurduğu fırsatlar ve sorunlara değinecek. Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe forumun açılışını yaptıktan sonra blogger Sascha Lobo ve sağlık sigortası şirketi TK’in CEO’su Dr. Jens Baas sektörle ilgili bilgiler verecekler.

4 gün boyunca fuarda 4 farklı tema işlenecek. İlk günün teması “ameliyat sırasında kullanılacak yeni operatif teknikler” olacak.

Fuara katılmak isteyen kişiler için açık adres:

Düsseldorf Fairgrounds / Messegelände Halls 1 – 7, 9-17 Messeplatz 40474 Düsseldorf, Almanya

 

Kaynak:

Submit a Comment