Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

GPDQ ile İstediğiniz Her Yerde Doktor Muayenesi Olmak Mümkün

GPDQ ile İstediğiniz Her Yerde Doktor Muayenesi Olmak Mümkün
Kubilay Han Uluerim

Birleşik Krallık’ın Birmingham şehrinde hastaların akıllı telefon kullanarak evlerine genel pratisyen çağırmalarına imkân tanayan yeni bir uygulama hizmete sunuldu.

Hizmet hızından dolayı “Doktorlar için Uber” tabiriyle tanıtılan GPDQ (GP Delivered Quick), Birleşik Krallık’ın talep üzerine doktor muayenesi hizmeti veren ilk mobil uygulaması. GPDQ kullanan hastalar, bulundukları konuma doktor talep ettikten sonra ortalama 90 dk içinde bir pratisyen tarafından ziyaret ediliyorlar.

GPDQ, Birleşik Krallık’ta bu uygulama üzerinden hizmet vermek isteyen tüm doktorları sürekli gözlem altında tutuyor ve yüzyüze görüşme yapmadan çalışmalarına izin vermiyor. Bu doktorlar sürekli olarak eğitimsel videolarla destekleniyor ve hizmetin kalitesinde sürekli artış hedefleniyor. Hastalar uygulama üzerinden doktorların gelişimini izlerken aynı zamanda önden ödeme de yapabiliyorlar. Doktorların hastalara özel reçeteler yazması ve bu ilaçların Londra merkeze 2 saat içinde gönderilmesi de mümkün.

gpdq-app-screens-4

Şu anda Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için sanal pazarlarda bulunan GPDQ, haftanın 7 günü saat sabah 8’den akşam 11’e kadar herhangi bir konuma doktor gönderebilme özelliğine sahip.

“GPDQ evde muayene hizmetini dijitalleştiriyor. Hastalar istedikleri yerde ve zamanda hizmet alarak doktorlarını uzaktan takip etme imkânına sahip oluyorlar. 25 dakikalık muayenelerimiz gerekli talebi karşılarken 2 saat içinde ilaç gönderme özelliğiyle hastalara fazladan destek oluyoruz. Londra’daki doktor ve hastalardan aldığımız geri bildirim harikaydı. Hizmetimize sağlık kontrolleri ve aşılama gibi yenilikler de ekledik. Ayrıca kurumsal şirketlere özel çözümler sunarak çalışan sağlığını korumalarına da yardım ediyoruz. Artık GPDQ’yu Birmingham dışına çıkartıp Birleşik Krallık’ın tamamına yaymak için doğru zamanın geldiğini düşünüyoruz.”

-Uygulamanın geliştiricilerinden Dr. Anshumen Bhagat

 

Kaynak:

Submit a Comment