Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Elektrikli Bandajlar ile Yaralarınız Daha Hızlı İyileşecek

Elektrikli Bandajlar ile Yaralarınız Daha Hızlı İyileşecek
Kubilay Han Uluerim

Yeni bir yara iyileştirme sistemi geliştiren ve patent başvurusunda bulunan Garwood Medical yaptığı bir fonlama kampanyasında 2 milyon dolar topladı. Yatırımcıların adları şimdilik ifşa edilmedi.

Temmuz ayında Buffalo Institute for Genomics and Data Analytics ile kontrat imzalayan şirket şimdi de kronik yara iyileşmesi, kemik gelişimi ve proteze dayalı enfeksiyonlar için elektrikli uyarı cihazları ve sensörler geliştiriyor.

Patent başvurusunda yazana göre firma özel bir bandaj geliştiriyor. Bu bandajın içinde ikinci bir bandaj katmanı, vücut sıvılarını emen bir ped ve 2 elektrot bulunuyor. Bu elektrotlar yaranın iyileşmesi için gereken elektrik akımının aktarılmasında kullanılıyorlar. Ürün hastanın konforunu sağlamakla kalmayıp sağlık ekiplerinin ve doktorların da işini kolaylaştırıyor. Zira bilindiği gibi bir kişinin bedeninde kaza veya ameliyat nedeniyle yara oluştuğunda/açıldığında bu yaranın çabuk kapanması ve iyileşmesi büyük önem taşıyor. Ek olarak rapora göre ABD’de yaklaşık 6.5 milyon kişi yavaş iyileşme veya yaşlılık nedeniyle kronik yaralara sahip.Yetkililer bu sorunu ürünün pazara girdiği anda büyük bir taleple karşılaşacağının kanıtı olarak öne sürüyor.

“Halihazırda var olan cihazların sorunlarını taşımayan, yaraları daha hızlı iyileştiren, bunu yaparken de küçük ve kullanımı kolay ekipmanlar kullanan yeni bir yönteme ihtiyacımız var.”

– Garwood CEO’su Wayne Bacon

Submit a Comment