Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

USC ve VSP Global Ortaklığıyla Level Akıllı Gözlükleri Test Edilecek

USC ve VSP Global Ortaklığıyla Level Akıllı Gözlükleri Test Edilecek
Kubilay Han Uluerim

University of Southern California’ın Center for Body Computing bölümü görüş sigortası veren ve birçok göz sağlığı şirketiyle çalışan VSP Global ile anlaşarak firmanın akıllı gözlüğünü test etmek için bir deney yapacağını duyurdu.

Level adlı bu gözlükler jiroskop, ivme ölçer ve manyetometre gibi aygıtlar içerecek ve yardımcı bir uygulama ile senkronize olacaklar. Bu sayede kullanıcının adımları, yaktığı kalori ve faaliyet süresi takip edilecek. Ek olarak uygulamanın Find My Glasses özelliğiyle kaybolan gözlüğün bulunması kolaylaşacak.

Bir süredir giyilebilir teknolojier sektörüne girmeye çalışan VSP Global daha önceden de akıllı gözlüklerin ve aktivite takip teknolojilerinin kullanıldığı birkaç projede yer almış. Yetkililerin açıklamalarına göre şirketin temel amaçlarından biri de geleneksel tıbbi kayıtları kişiselleştirmek ve geliştirmek. Bunun için giyilebilir cihazlardan elde edilen ham veri ve hastanın tıbbi kayıtları birleştirilecek, uygulanabilir fikirler oluşturulacak. Bu sayede hastanın sağlığıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olunacak ve önlemler alınabilecek.

Deney bu ay sonu USC çalışanlarının katılımıyla yapılacak ve üniversitenin Center for Body Computing bölümü tarafından yönetilecek. Bu aşamada Roski Eye Institute ile ortaklaşa çalışılacak. Her katılımcıya VSP Global’ın Eyes of Hope girişimiyle senkronize olan Level gözlük ve mobil uygulama verilecek. Katılımcılar günlük adımlama hedeflerine erişince puan kazancaklar ve belirli bir puana eriştiklerinde sistem otomatik olarak ihtiyaç sahibi birine ücretsiz göz muayenesi ve gözlük hediye edecek.

Level hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız resmi YouTube kanalından tanıtım videosunu izleyebilirler.

Submit a Comment